Yalova Belediyesi Yaz Okulları’nı 220 bala tamamladı

Yalova Belediyesi marifetiyle 6-12 gözyaşı arasındaki çocuklara yönelik gerçekleştirilen ‘Yaz Spor Okulları’ tamamlandı.

Yalova Belediye Komutan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatlarıyla, gençlerin yaz tatilini verimli şekilde geçirmesi, sportif yeteneklerini çağ yüzüne çıkarması ve toplumsal iletişimlerini geliştirmek üzere düzenlenen yaz spor okulları tamamlandı. Planlı törende çocuklara katılma belgelerini, Yalova Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Ahmet Sarıduman verdi. Bu yıl ilk kez Yalova Belediyesi Toyluk ve Spor Birimi tarafından ücretsiz yerine yapılan yaz spor okullarında ayrıntılar, basket, masa tenisi, satranç, yüzme ve jimnastik branşlarına katılarak hünerlerini geliştirdi. Haziran ayında başlayan ve 220 sporcunun katıldığı eğitimler, branş antrenörleri yoluyla verildi.

Yaz Spor Okullarına katılan bütün sporcuları tebrik kartı eden Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın herhangi bir alanda liyakatli olmasını, her alanda kendilerini anlatım edebilmelerini istiyoruz. Bu anlamda sporun önemi haddinden fazla iri olduğu üzere yaz spor okulunu de her çocuğun katılabilmesi yerine ücretsiz kendisine gerçekleştirdik. Gelecekte ülkemizi ulusal ve uluslararası şampiyonalarda ihtimal da sizler desise edeceksiniz. Bizlere çocuklarını hayat fail eşsiz ailelerimize bile teşekkür ediyorum. Belediye Başbuğ Vekilimiz Mustafa Tutuk’un hepinize selamları var” dedi. – YALOVA

Share: