Kovid-19 tedavisi gören doktor dirim mücadelesini kaybetti

İstanbul’da Kovid-19 tedavisi gördüğü tam 62 yaşında hayatını kaybeden Prof. Dr. Sibel Pekcan’ın cenazesi, memleketi Denizli’birlikte toprağa verildi.

Görev yaptığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde güzeşte yıl eş ayında Kovid-19’a yakalanan Pekcan, tedavisi kapsamında bire bir müddet sonraları İstanbul Kartal Koşuyolu Faziletli İhtisas Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine gönderme edildi.

Burada akciğer nakli olmasına karşın durumu kötüleşen Pekcan, yaşam mücadelesini kaybetti.

Yakınları marifetiyle Denizli’ye getirilen Pekcan’ın cenazesi, Merkezefendi ilçesi Üçler Mahallesi’ndeki Ayça Camisi’nde kılınan cenaze namazın arkası sıra Ihata Etmek Mezarlığında toprağa verildi.

Pekcan’ın oğlu Doğuşcan Özkurt, gazetecilere, annesinin çokça savaşım etmesine rağmen Kovid-19’a aşınmış düştüğünü söyledi.

Özkurt, annesini kaybettiği amacıyla üzgün olduğunu belirterek, “Kelimenin düğümlendiği kayran, kayırıcı çok çok aynı molekül söyleyemiyor.

Annem öz alanında olan benzeri hastalığa yenildi. Çokça mücadele etti ama yenildi. Annem çok bol bir insandı, hastalarıyla ilişkileri üstelik az çok iyiydi.” dedi.

Prof. Dr. Pekcan, 2021’de ciddi bakımda tedavi gördüğü dönemde, hastalığı öncesi pandemide gösterdiği savaş zımnında 14 Mart Tababet Bayramı etkinlikleri kapsamında Pamukkale Üniversitesi marifetiyle yılın doktoru seçilmişti.

Share: