Kocaeli’de birlikte yaşadığı öne sürülen kadını tabancayla öldüren sanığa müebbet mapus

Kocaeli’nin Azmak ilçesinde gelişigüzel yaşadığı iddia edilen kadını tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle mevkuf yargılanan maznun, müebbet mahpushane cezasına çarptırıldı.

Kocaeli 3. Korkulu Ceza Mahkemesindeki duruşmaya vakfedilmiş sanık Halim Er ve taraf avukatları ile öldürülen Hacer Çetin’in ailesi katıldı.

Sanık avukatlarını dinleyen duruşma heyeti, sanığı Çetin’i “düşünülerek cani” suçundan müebbet mahbes cezasına çarptırdı.

Heyet, sanık Asker için antrparantez olayın yaşandığı dönme evde mevcut maktulün akrabaları Canan Y’ye karşı “süssüz cerh”dan 6 kamer, Tasavvur ve Çağlayan Y’ye karşı işlediği bir suçtan 4 ay 15’er gün dam cezası verdi.

Hedef ve Çağlar Y’ye alın “taşlama”ten 3 ay 22’şer dönüş mahbes cezasına hükmeden gök bilimi, sanık Er’i “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan dahi 1 yıl mahbes ve 600 liralık dünyalık cezasına çarptırdı.

Süreç

Kocaeli’nin Gölcük ilçesine tutkun Şirinköy Mahallesi’nde Halim Er, 15 Şubat 2021’de tıpkısı süredir alay malay yaşadığı sav edilen Hacer Çetin’i tabancayla öldürmüş, kadının evde mevcut akrabaları Canan, Meram ve Çağlar Y’yi yalınç şekilde yaralamıştı. “Kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklanan çirkin hakkında çeşitli suçlardan sav açılmıştı.

Share: