Kocaeli yerli haberleri… Kocaeli İl Inanma Müdürü Veysal Tipioğlu’nu duygulandıran fotoğraf

Kocaeli’bile gerçekleşen ayrımsız etkinlikte İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu’na manidar tıpkı foto dürü edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı evvel çeken silah arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri rubai, hassas anlara hayalet oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) yoluyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu birlikte katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Keder vasıtasıyla Veysal Tipioğlu’na armağan edilen çerçeveletilmiş fotoğraf duygulu anlara fon oldu. Veysal Tipioğlu’nun Halas Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda uğraş fail dedesi Ahmet Tipioğlu ve cebe arkadaşlarının fotoğrafı namına hediye edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Ilkgüz 1922’dahi Bursa’nın kurtuluşunda o günkü belediye binasına girip, askeri karargaha evvel bayrağı çekici ekibin içerisinde vadi aldığı öğrenildi.

“Böyle bire bir dedenin torunu, evladı olmaktan benzeri yol henüz gelgel duydum”

Çokça duygulandığını ve gururlandığını tamlayan Kocaeli İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çok mutlu yazar çokça manalı tıpkı fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan gelen muhterem hemşehrilerimize teşekkürname ediyorum. Muazzez Türk milletinin bütün ailelerinin fertlerinde yurt, ulus, bayrak ve yiğitlik türküleri tüter. Vatan, kavim, sancak üzere şehadet şerbetini içen aslanların olduğu tıpkı ülkenin evlatlarıyız. Ne bahtiyar ki hakeza ayrımsız milletin evladı olduğuma, bir yol elan hava duydum. Kanlarıyla eren bayrağımızı sembol işleyen, topraklarımızı vatan fail aziz şehitlerimizi aynı el daha huzurlarınızda yağmur ve minnetle anıyorum. Devletimizin gelişigüzel zamandan henüz çok birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi istekle bu arada olarak ülkeye, millete, bayrağa hizmet etmek gerekliliğini tabir ediyorum. Kocaeli Itimat Müdürlüğü bile bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri güvenlik emniyetinin, birey, servet ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan sakır sakır eren Kocaelililerin emrindedir. Hakeza aynı dedenin üstelik torunu, evladı olmaktan tıpkısı el daha hava duydum. Hep şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. – KOCAELİ

Share: