Kırklareli’nde izlem ettiği kadını bıçaklayarak öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde İlknur Gökay Tuncel’i bıçaklayarak öldüren sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Kırklareli 1. Pahal Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya, karşı tasarlayarak düşünülerek öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapushane cezası maksut tutuklu sanık Selçuk Turist ile maktul Tuncel’in annesi Nevin Mıdık ve maktulün eşi Caner Tuncel şikâyetçi olarak katıldı.

Lüleburgaz Şehremini Uğur Gerenli ve Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Leyla Güncer peyrev yerine mahkeme salonunda amade bulundu.

Sanık Gezici katil kastıyla olayı gerçekleştirmediğini savundu.

Maktul ile 9 yıl süren aynı itiyat yaşadıklarını ifade eden Seyyar, daha sonraları aynı nedenden ortalık ayrıldıklarını ve kendisine uzaklaştırma kararı aldırdığını ileri sürdü.

Hasımları olduğunu ve daim beraberinde çakı taşıdığını tamlayan Turist, “Amacım onu çivilemek değildi. Onu yaralayıp kendimi da onun gözlerinin önünde öldürecektim. Hançeri hafif şekilde karnına soktum yere yatırdım karşısına geçtim ve kendimi de 3-4 yerden sapladım. Tahliyemi istemiyorum.” dedi.

Murafaa Başkanı Alihan Orhan, sanık Turist’nin savcılık aşamasında verdiği ifadesiyle mahkeme huzurunda verdiği ifadelerde çelişki olduğunu belirtti.

Tanık adına mahkeme huzuruna alınan maktulün kardeşi Nesrin Karataş de kardeşinin öldürüldüğü tam telefonla görüştüğünü söyledi.

Selçuk Gezgin’ye alın titiz olması üzerine uyardığını ve henüz bilahare çığlıklar duyduğunu anlatan Karataş, “Kardeşimle telefonda konuşuyorduk. Bir acı duydum. Oysa Selçuk kardeşimi bıçaklamış.” dedi.

Duruşmada maktulün annesi Mıdık dahi sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi.

Kızının maznun aracılığıyla gözdağı edildiğini encam süren Mıdık, tıpkı sefer kızını kaçırmaya dahi çalıştığını söyledi.

Maktulün eşi Caner Tuncel de sanığın en bati cezaya çarptırılmasını dilek etti.

Müşteki savunmasına engelleme ettiği gerekçesiyle sanık benzeri süre mahkeme salonundan çıkarıldı.

Cumhuriyet Altını savcısı mütalaasında sanığın mevkuf yargılanmasını irade etti. Murafaa heyeti da sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Duruşma doğacak benzeri tarihe ertelendi.

Avukat Oylum Yaman, duruşmanın peşi sıra adliye binası önünde matbuat mensuplarına, sanığın beyanları ile maktulün hatırasına taşlama ettiğini söyledi.

Sanığın cezasını budamak istemiyle ayn boyamaya çalıştığını encam süren Bitirim, sanığın sunu yavaş cezaya çarptırılması üzere davaya sonucuna büyüklüğünde müdahil olacaklarını kaydetti.

Olay

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde 4 Son Teşrin 2021 tarihinde Lüleburgaz Belediyesinde çalışan İlknur Gökay Tuncel, Fatih Caddesi’nde tabanvay evine giderken başlangıçta tanıştığı Selçuk Gezici’nin kendisini izleme ettiğini ayırt edince bir apartmana sığınmaya çalıştığı tam bıçaklanmıştı.

Olayda Turist, kendisine birlikte bire bir bıçakla kötülük vermiş, ihbar üstüne bölgeye gelen 112 Ivedili Servis ekipleri yaralıları Lüleburgaz Büyüklük Hastanesi’ne kaldırmıştı.

Tuncel, hayatını kaybederken, yaralanan maznun Edirne Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’ne atıf edilmiş, tedavisinin arkası sıra çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.Share: