Kara yollarında ebat

Esmer yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde okkalı gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kat durumu bültenine göre, Küçük Asya Otoyolu’nun Çamlıdere ile Kızılcahamam kavşakları arasındaki Buğralar Köprüsü İstanbul yönünde derz tamirat çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle yolun sağ şeridi trafiğe kapatılarak, ulaşım farklı şeritlerden sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması cihetiyle erişim mukassem yolun bir bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

TEM Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul-Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu kesimde sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor. Icraat hafta içi herhangi bir ahit 22.00-06.00 saatlerinde bitmeme edecek.

Ankara Mekân Otoyolu’nun Ayaş- Sincan kavşakları 0-1. kilometrelerinde genleşme derzi tamirat çalışmaları nedeniyle Ayaş Kavşağı kent merkezi alt bölüm kolu trafiğe kapatılarak, muvasala almaşık kavşaklardan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı yapım çalışmaları zımnında 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü hizmet ve tamir çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple kere trafiğe kapatılarak, erişim Müstecap- Habipler istikametinden gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Solhan yolunun 44-49, Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında bahis konusu kesimlerde muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Tokat- Sivas iklim sınırı- Yıldızeli yolunun 3-13. kilometrelerinde yüzeysel istila çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde bayır temizliği ve çelik ağ uygulama çalışması cihetiyle 08.00-18.00 saatlerinde erişim biricik şeritten kontrollü sağlanıyor.

Share: