Meteoroloji’den İstanbul’un bile süresince olduğu 5 bölgeye bora yağmur uyarısı

Türkiye’nin birçok bölgesinde etkili olan hamam ve buğulu gelgel vatandaşları bunaltırken Meteoroloji’den bu hafta üzere serinletici ayrımsız fen geldi. Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak ülkemizin kuzey ve çöz kesimleri ile Şark Akdeniz’in modüler ve vadi yer haddinden fazla bulutlu, Gün Doğusu Akdeniz, Gün Doğusu Karadeniz’in çöz kesimleri, Şark Küçük Asya’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve maşrık, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın şimal kesimlerinin evcil başlamak için sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı, özge yerlerin beş altı bulutlu ve açıkça geçeceği aritmetik ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü çekicilik durumunun modüler bulutlu, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve şark kesimlerinin evcil koyulmak amacıyla boğanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

SALI HAVA ŞARTLARI NASIL OLACAK?

Hava Bilgisi’nin 5 günce albeni durum raporuna bakarak salı haset Marmara Bölgesi’nde gök curcunalı sağanak yağış bekleniyor. İç Küçük Asya Bölgesi ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Gayrı bölgelerin beş altı bulutlanmış ve sarih geçeceği tutum ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök ses sağanak yağış beklenirken İç Anadolu’dahi bile boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Perşembe cuma namazı ise Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde gök ses bora yağmur beklenirken İç Rum’da dahi boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök ses sağanak yağmur bekleniyor.

ÇEKICILIK SICAKLIĞI

Önemli aynı değişiklik olmayacağı, alelumum zaman normalleri civarında, çöz ve kuzey kesimlerde zaman normallerinin üzerinde seyredeceği hesap ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor.Share: