İngiltere Maliye Bakanı Hunt: “Truss hükümeti vebal yaptı”

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, Başvekil Liz Truss’ın hatalar yaptığını, ara sıra vergilerin artacağını ve kavi gider kararlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

İngiltere’dahi uyguladığı tutum politikaları dolayısıyla eleştirilen Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng dün İngiltere Başbakanı Liz Truss vasıtasıyla görevden münfail, hesabına eski Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt atanmıştı. Maliye Bakanı Jeremy Hunt zaman yaptığı açıklamasında, Başbakan Liz Truss’ın işini bitmeme ettirebilmek üzere hatalar yaptığını, bazı vergilerin artacağını ve mukavim gider kararlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

“Haddinden Fazla print kararlar alacağız”

Hunt, eskimemiş maliye bakanı olmanın iri tıpkı itibar olduğunu söyleyerek, “Amma insanlara karşı yakınlarında oluşmak istiyorum. Önümüzde çok ağırlık kararlar var. Ülkenin şu anda ihtiyacı olan ve piyasanın istediği muvazene. Bazı vergiler insanların istediği büyüklüğünde çabuk düşmüyor, bazen vergiler artıyor. Bu yüzden ağırlık olacak. Ama benim yapabileceğim, idrak ve gider planlarımızı ödeyebileceğimizi ve bunun hem harcama hem dahi vergi konusunda çok zor kararlar almamız gerekeceğini göstermek” dedi. – LONDRA

Share: