Hatay Büyükşehir Belediyespor Erkek Uçan Top Takımı’nda maksat ligde tevakkuf etmek

Uçan Top AXA Sigorta Efeler Ligi’nin kullanılmamış ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde sürekli olmayı hedefliyor.

Güzeşte sezon 1. Loda’i ikinci bitirerek Efeler Ligi’ne yükselen Hatay Büyükşehir Belediyespor, bakir sezonun ilk haftasında yarın sahasında TÜRŞAD ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Başantrenör Ahmet Güdücü yönetimindeki Hatay temsilcisi, lige bereketli aynı saksı yaparak kenti sunma bereketli şekilde tayin etmek istiyor.

Yeni sezona ilgili AA muhabirine açıklamalarda mevcut Güdücü, sabık mevsim 1. Öbek’bile gösterdikleri başarıyı kullanılmamış sezonda dahi gitmek istediklerini söyledi.

Kadrolarını güçlendirerek 2’si yabancı 10 oyuncu aktarma ettiklerini aktaran Çoban, Efeler Ligi’nde muvaffakiyetli görünmek amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“Tabur, birbirinden zinde ve it canlı rakiplerle mahmul”

Sezona en gür şekilde hazırlandıklarını anlatan Güdücü, şöyle bitmeme etti:

“Sabık seneki kadromuzdan kaptanımızı, iki pasörümüzü, ölçülü ve kenar oyuncumuzu takımda tuttuk. Geri mütezayit oyuncularımızın tamamını yıpranmamış oluşturduk. Bu süreçte Belaruslu ve Polonyalı kalkışmak için 2 ecnebi aktör aldık. Ekincilik Bankkart’tan, Halkbank’tan oyuncularla kadromuzu sağlamlaştırma ettik. Şu anki hedeflerimiz üzere kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyoruz. Topluluk içerisinde güzelce tıpkı uzlaşma var. Bu seneki hedefimiz, ortalarda tıpkı yerde ligde çalışmamak, ligi karakterize etmek ve önümüzdeki sene amacıyla lige henüz hazır arkaç karışmak. Kütle, birbirinden tüvana ve dokuz canlı rakiplerle mahmul. Tığ üstelik bu rakipler içerisinde kendimize ortalarda tıpkısı düz edinmek istiyoruz. Kendimize ligde geçmiş 6 yahut 8 ortada bire bir amaç koyduk amma elimizden gelirse daha üstünü zorlayabilir miyiz, yapabilir miyiz, bunu proses gösterecek. Kadromuz şu an üzere buna yarar kabilinden.”

Çoban, yaşayan takımların bulunduğu ligde taraftarın desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Berkan Bozan: “Ligde hangi kadar yukarılara tırmanabilirsek oralarda tamamlamak istiyoruz”

Üç sezondur takımda kaptanlık görevini örümcek Berkan Bozan birlikte lige arz bereketli şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Efeler Ligi’nin çokça pek olduğunun altını çizen Berkan, “Bizim tabiatıyla kim hedeflerimiz var amma geçmiş lige adapte olmamız gerekiyor. Garaz maçlarımız var. İyi takımlardan almamız gereken ekstra galibiyetler var. O hedefler doğrultusunda hafta hafta, maç karşılaşma hazırlanıp bütün bu arada sonunu göreceğiz. Ligde hangi kadar yukarılara tırmanabilirsek oralarda kişiselleştirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Berkan Bozan, yarın evlerinde TÜRŞAD ile oynayacakları maçı kazanarak lige galibiyetle dercetmek istediklerini belirtti.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Mukavemetli Engelsiz ise bu mevsim iyicene ayrımsız kadro oluşturduklarını dile getirdi.

Ligi bildirme bereketli yerde bitireceklerine inandığını nâkil Münhal, şunları kaydetti:

“Takımdaki oyuncular tahminî benzeri aydır bu arada çalışıyor. İyi ayrımsız birliktelik olduğunu düşünüyorum. Ecnebi oyuncular derhâl adapte oldu. Biz üstelik takımın başarılı olması için seçme tip altyapıyı sağlamaya çalışıyoruz. Takımımız, kudretli oluşmak amacıyla var kuvvetiyle çalışacaktır. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum.”Share: