Google, uygulama geliştiricilerine 90 milyon dolar ödeyecek

Google, bire bir mahkeme dosyasına göre, Android fikirli telefonlar amacıyla icraat oluşturarak ve kullanıcıları uygulama içi satın alma yapmaya söylemek için kazandıkları para konusuda uygulama geliştiricileriyle yaşadığı kanuni tıpkı anlaşmazlığı çözebilmek için 90 milyon dolar ödemeyi akseptans etti.

Aplikasyon geliştiricileri, Ün Francisco’daki federal mahkemede açılan davada, Google’ı uslu telefon üreticileriyle anlaşmalar, ustalık engeller ve dirimsel paylaşımı anlaşmaları kullanarak uygulama ekosistemini faal aynı şekilde durdurmak ve ödemelerin çoğunu Google Play faturalandırma sistemi tarafından % 30’luk varsayılan ayrımsız hizmetle devretmekle suçladı.

Google, önerilen anlaşmanın benzeri parçası olarak, 2016-2021 yılları arasında almanak 2 milyon dolar veya elan az gelir elde fail aplikasyon geliştiricilerini çoğaltmak üzere 90 milyon dolarlık aynı fon oluşturacağını bildirdi.

Google, blog yayınında “Google Play üzerinden dirimsel elde fail ABD’li geliştiricilerin şişman çoğunluğu, isterlerse bu fondan dünyalık almaya hak kazanacak” açıklamasını yaptı.

Google o uygulamayı sonbaharda kapanıyor

 

Google, cinslik ayrımcılığı davasında 118 milyon dolar ödeyecek

 

Share: