Erzincan’ın faziletkâr kesimlerinde kar yağışı hareketli oldu

Erzincan’ın faziletkâr kesimlerinde kar yağışı çalışkan oldu

ERZİNCAN – Erzincan’da yağmur yağışı efdal kesimlerde karaca dönüştü. Refahiye ve İliç ilçesinde kardan üst beyaza bürünen çam ağaçları görsel manzara oluşturdu.

Şark Küçük Asya bölgesindeki Erzincan, Erzurum, Kars ve Ağrı’da faziletkâr kesimlerde kar yağışı çalışkan oluyor. Kar yağışı Erzincan’ın faziletkâr kesimlerini beyaza büründürdü. Refahiye ve İliç ilçelerinin köy ve yaylalarında kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

İliç ile Refahiye ilçeleri beyninde bulunan 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, yağan bellek ardından beyaza bürünen dayanak ve çam ağaçlarıyla görsel ziyafet oluşturdu.

Tekçam Geçidi’nde, adeta kartpostallık görüntüler oluştu. Karla kaplanan ve sisin dahi etkin olduğu 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, dron ile alarga görüntülendi.

Kar yağışının görüldüğü karayollarında karla savaşım ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Meteoroloji 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, toprak genelinde gelgel modüler çokça bulutlanmış, Ardahan ve çevresi sabahleyin saatlerinde aralıklı karla anlaşılmaz baran ve yüksekler kar yağışlı kendisine geçecek. Sabah saatlerinde yer düz parmak ile buzlanma ve giysi olayının görüleceği hesap pusulası ediliyor.

Share: