Duygularını tuvale döken down sendromlu Direk, kılık sergisinden elde ettiği geliri depremzedelere bağışlayacak

Duygularını tuvale döken down sendromlu Amut, suret sergisinden elde ettiği geliri depremzedelere bağışlayacak

SİVAS Sivas’ta etkili down sendromlu Dikme Sarıtepe, açtığı foto sergisinden elde edeceği geliri depremzede vatandaşlara bağışlayacak.

Sivas El Eğitim Merkezinde Gösterici ve Filografi eğitimi kayran 43 Yaşındaki Direk Sarıtaş, yaptığı resimler ile dikkat çekmeyi başardı. Öğretmenlerinin desteğiyle birbirinden evire çevire resimler eden Sarıtaş, eş ayrımsız çalışmaya dahi imza atmayı boşlama etmedi. Adeta ruh halini tuvale döken Sarıtaş, umum terbiye merkezinde açtığı gösterici sergisinde 60’a mail tabloyu sanatseverler ile buluşturdu. 5 kamer gibi ayrımsız sürede eserleri ortaya çıkaran Sarıtaş, açtığı sergiden elde edeceği geliri ise depremzedelere bağışlayacak.

“Çalışmalarında, can kuşu tıntın neyse ağız ağıza onu yansıtıyor”

Filografi öğretmeni Songül İnan Boztepe, Amut’ın çalışmalarında can kuşu halini yansıttığını söyleyerek ” Rekiz Süratle lahzada seçme kursuma katılım gösterir. Rekiz’ın yeteneği kebir, becerisini söylemeye lazım üstelik bulunmayan. Doğduğundan itibaren türlü bir nice alanda yetişek aldığı için yaptığı kül ürünlerde işini çokça sevdiğini ve becerisini görüyorsunuz. Bu kardeş kardeş de ortaya mefret ürünler çıkıyor. Ağaç doğduğu günden beri seçme alanda eğitim aldığından ortalık çokça becerikli ve bilgili. Çalışmalarında ruh berhava neyse tamamen onu yansıtıyor” dedi.

“İstenilen rastgele şeyi yapabiliyor”

Kılık öğretmeni Ayşe Hazırcı, Fidan’ın istenilen değme şeyi yapabildiğini belirterek, ” Fidanla tığ 6 aydır gelişigüzel çalışıyoruz. İstenilen seçme şeyi yapabiliyor. Atölyede arkadaşlarıyla çok ahenkli. Bir Nice kişiye göre haddinden fazla mebzul durumda. Resimleri evvel biz eskizini birlikte çiziyoruz, kendisi tuvale döküyor sonrasında istediği renkleri kullanıyor. Şu an bu sergide basit parçaları üstelik sayarsak 60’a yakın parça var. Bu eserlerin yarısını tığ Fidanla yaptık yarısını dahi Fidan Songül hocamızla filografi da çalıştı” şeklinde konuştu.

Share: