Cizre’nin uçan top takımı Türkiye’yi Avrupa’da düzen etmeye hazırlanıyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 9 yıl önce kurulan Rams Küresel Cizre Belediyespor Erkek Voleybol Takımı, Türkiye’yi Challenge Kupası’nda künde etmeye hazırlanıyor.

Voleybol Efeler Ligi’ne güzeşte yıl terfian ligi altıncı tam tamamlayıp Avrupa kupalarına katılmaya adalet kazanan Rams Global Cizre Belediyespor Ayvaz Voleybol Takımı, geçen hafta Balkan Kupası’nda Moldova’nın Dor Chişinau ve Kosova’nın KV Peja takımlarını yenerek şampiyon oldu.

Şampiyon adına Türkiye’yi Challenge Kupası’nda katakulli etmeye doğruluk kazanan takımın dümen ve taraftarlarında bu başarının coşkusu yaşanıyor.

“Hedeflenen başarılar yakalandı”

Rams Küresel Cizre Belediyespor Kulübü Umumi Heyet Başkanı Süleyman Çağlı, AA muhabirine, hafta zarfında takımın Kosova ve Moldava temsilcilerini yenerek Balkan Kupası’nı almasının ilçenin ve bölgenin çekicilik kaynağı olduğunu söyledi.

Sabık mevsim Efeler Ligi’ni bile 6. tam bitirdiklerini hatırlatan Çağlı, 9 yıl içerisinde bu başarıyı sağlayan tıpkısı kulübün bölgede olmadığını belirterek, “Hedefimiz bu başarıları sürekli ağıl beyan etmek ve rastgele yıl önceki 5 takım arasında düz ahzetmek. Güzeşte sene devraldığımızda lige bereketli başlayamamıştık, sonraları yaptığımız birkaç tahkim ile mızıka göğsümüzü kabartan başarılar elde etti. Idare, beceri yıldız bilimi ve topçu koordinasyonu ile hedeflenen başarılar yakalandı. Amacımız bu başarıları temelli ağıl beyan etmek.” diye niteleyerek konuştu.

Çağlı, aksiyon insanları, sivil toplum kuruluşları ve taraftarla yapılan gani tıpkı koordinasyonla başarının geldiğini kaydetti.

Yeni sezon için Fenerbahçe, Galatarasay, Halkbank ve Ziraat Bankası kadar balaban bütçeli ve etkili takımlarla başa temel mücadele edecek bando kurduklarını anlatan Çağlı, “Bölgemizde, kentimizde ihtimal uçan top haddinden fazla tanınmıyor cins ama tığ bunu başarılarla tanıttığımıza inanıyoruz. Efeler Ligi’ndeyiz ve yakaladığımız sükse tesadüf değil. Bunu belirtmek üzere de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gine Avrupa kupalarına gelmek üzere çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Cizreliler da gelen başarılardan mutlu

Cizre Botanlılar Taraftar Kol lideri Mehmet Şükrü Karaberk bile takımın 9 yıl içerisinde şişman başarılar elde ederek kendilerini gururlandırdığını vurgulayarak, “Henüz geçmiş uçan top kültürü yoktu ama deminden voleybolda büyük başarılar elde ediyoruz. Bahtiyar ve gururluyuz. Takımımızı sonuna büyüklüğünde destekliyoruz. Burası ayak topu şehriydi ama voleyboldaki başarılar elde edilince daha çok uçan top ile anılıyor, uçan top seviliyor.” ifadelerini kullandı.

İlçede esnaflık fail Ali Elçi, takımın elde ettiği başarılarla insanların çıktı voleybola bağlam duymaya başladığını ve imdi bu başarıları gelişigüzel sene takımlarından beklediklerini söyledi.

Esnaf Ahmet Şen ise takımı tebrik ederek, daha çok ilçenin adının Avrupa’da anılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Vatandaşlardan Mehmet Güngenç de taraftarlar adına takımla çokça gururlandıklarını belirterek, “Cizre’nin ismi elden bölgede değil daha çok mecmu dünyada duyuluyor. Balkan Kupası’nı kazandık. Bize bu gururu yaşattıkları amacıyla takım ve yönetimi tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.Share: