DİYARBAKIR – Bakan Özer, Diyarbakır Valiliğini musahabe etti

Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, 81 ilin Milli Eğitim Bilimi müdürleriyle Diyarbakır’üstelik düzenlenen toplantıda görüştü.

Bakan Özer, kentteki temasları kapsamında Valiliği musahabe etti.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Özer, Ilbay Ulu İhsan Akarsu ile görüştü, kentteki çalışmalarla ilişik hikmet aldı.

Özer, henüz sonra aynı otelde planlı toplantıda, Vekillik bürokratları ve 81 ilin Milli Terbiye müdürleriyle aynı araya geldi.

Toplantıda, Bakanlığın yürüttüğü yetişek politikalarına ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıyı özellikle kadim site Diyarbakır’üstelik düzenlemeyi istediklerini tabir eden Özer, Milli Yetişek Bakanlığı olarak topyekun Diyarbakır’bile olduklarını belirtti.

Mahmut Özer, zaman kapanışını törenle gerçekleştirdikleri “Anne Eğitimde 10.000 Okul Projesi”nde sunu aşkın yatırımın, Diyarbakır’daki okullara ve bölgedeki çocuklara yapıldığına işaret etti.

“Asıl Eğitimde 10.000 Ekol Projesi”nin başarıyla tamamlandığını vurgulayan Özer, mesleksel eğitimin güçlendirilmesi ve öğretmenlerin mesleksel ve kişisel gelişimlerinin şümullü kendisine desteklenmesi konusundaki sürecin de başarıyla bitmeme ettiğini aktardı.

Özer, tüm bu süreçte fedakarlıkta bulunarak iş veren Bakanlık bürokratlarına, İl ve İlçe Milli Terbiye müdürlerine, okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkürname etti.

Toplantıda Öğretmenlik Patika Kanunu’na dahi değinen Özer, uzman ve başmuallimlik sınav sürecinin, öğretmenlerin, eğitim camiasının, nedeniyle ülkenin faydasına olacak şekilde nihayetlendiğini kaydetti.

Toplantıda, Milli Eğitim Bilimi müdürleri bile söz alarak, düşünce ve önerilerini dile getirdi.

Share: