CHP’li vekil HDP’lilerle Nevruz kutlamasında: Öcalan üzere özgürlük istendi

Diyarbakır’bile HDP öncülüğünde düzenlenen Nevruz etkinliğine bozuk HDP’li vekiller ve CHP’li Sezgin Tanrıkulu ile çokça sayıda yurttaş katıldı. Bağlar ilçesinde HDP öncülüğünde Nevruz etkinliğinin yapılacağı alanda İl Itimat Müdürlüğü ekiplerince aheste asayiş önlemi alındı. Sabahın erken saatlerinde vatandaşlar alana gelmeye başladı.

“ÖCALAN’I ÖZGÜRLEŞTİRME DÖNEMİ”

Konuşmacılardan HDP’li Ahmet Türk, yarıcı terör örgütünün sanki lideri Abdullah Öcalan üzere hürriyet istedi. Türk, Öcalan’ın esaretine akıbet çevirmek istediklerini ifade etti. Türk, “Tek Kürt’ün bu iktidara düşünce yöneltmek üzere tıpkısı hakkı namevcut. Bu nevruz ve çevrim Öcalan’ı özgürleştirme dönemidir. Bunu bütün birlikte sağlamak amacıyla gece gündüz dövüşmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

SIRRI ÜLKER ÖNDER: ÖCALAN’IN ÖZGÜRLEŞECEĞİ EYYAM YAKINDIR

İzmir’deki Nevruz kutlamasında konuşan HDP’li Sırrı Süreyya Önder ise teröristbaşı Abdullah Öcalan’a esenleme gönderdi.Alemdar, “Eminim kim Sayın Öcalan da bu görüntüleri izliyordur. Buradan esenleme olsun ona birlikte… Başta karı yoldaşlarımız başlamak amacıyla, köle olan seçilmişlerimizi, yoldaşlarımızı korku ile selamlıyoruz. Cezaevindeki eksiksiz yoldaşlarımıza sağlam ayrımsız esenleme gönderelim. Onların özgürleşeceği eyyam yakındır.” dedi.

MARDİN VE BATMAN’DA 27 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Nevruz kutlamaları sırasında da teşkilat propagandası yapılmıştı. Maskeli terör yandaşı kişiler, bölen yıldırı örgütü PKK paçavrası açtılar. HDP Sözcüsü Mardin Mebus Ebru Günay’ın bile hatip kendisine katıldığı etkinliğin ardından çevre karıştı. Yıldırı örgütü sergerde Abdullah Öcalan lehine slogan atan gruba polis güçleri ekipleri biber gazıyla engelleme etti. Mardin’in yanında Batman’bile birlikte 27 can gözaltına makbuz.

Share: