Bursa’dan Sabiha Gökçen amacıyla yıpranmamış rota

Bursalıların İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarına okunabilen ulaşımını sağlayan Büyükşehir Belediyesi, BBBUS rotasına Gemlik, Orhangazi ve Yalova’yı da dahil etti. Elan geçmiş otobanı izleme yazar doğrudan Sabiha Gökçen’e giden BBBUS, mevcut rotaya ilişik yerine imdi Gemlik, Orhangazi ve Yalova terminallerini üstelik ekledi. BBBUS, daha çok bu istasyonlardaki yolcuları da havaalanına ulaştıracak.

BURULAŞ bünyesinde neşelilik gösteren BBBUS ile Bursalıların başka kentler ve ülkelerle bağlantısının sağlanmasına katkı sunan Büyükşehir Belediyesi, hizmet ağını genişletti. Bursalıların kilolu olarak kullandığı Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım üzere 2017 yılının Ağustos ayında başlatılan ve geçtiğimiz yıl İstanbul Hava Meydanı için bile devreye alınan BBBUS otobüs seferlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı için yeni ayrımsız rota oluşturuldu. Daha ilk Bursa Terminalinden hareketle otoban üzerinden aracısız Sabiha Gökçen Havaalanına revan BBBUS, alçak talepler üzerine Gemlik, Orhangazi ve Yalova’yı dahi kapsayan yıpranmamış rota oluşturdu. Sabiha Gökçen Havalimanı’na mütenavip namına konulan bu seferlerde Bursa Terminalinden kalkan BBBUS, Gemlik, Orhangazi ve Yalova terminallerinden dahi muvakkat alarak Sabiha Gökçen’e ulaşıyor. Hattın çevrim yolu de yeniden ayrı güzergahtan sağlanıyor.

Turizm hedefleri doğrultusunda lüzum millî gerekse uluslararası alanda ulaşılabilirliğin balaban önem taşıdığını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Eskişehir Taşı, Bursalıların hele Sabiha Gökçen Havaalanı’nı çetin adına kullandıklarını söyledi. BBBUS eliyle Sabiha Gökçen Havalimanına yapılan seferlerin yüzde 90 doluluk oranına ulaştığını dile getiren Başbuğ Eskişehir Taşı, “Seferlerimiz aracısız otobandan yapılıyordu ancak Gemlik, Orhangazi ve Yalova’yı birlikte içine alması amacıyla kısık talepler geldi. Otoyol hattına ilişik adına bu bölgeyi kapsayan eskimemiş rota oluşturduk. Şimdilik günde 4 kere kendisine devreye aldık. Talep ile doğru uygun adına kere sayısını artırabiliriz” dedi. – BURSA

Share: