Batman’da yıldırı örgütünce katledilen 9 emanet anıldı

Batman’ın Kozluk ilçesinde 30 yıl ilk PKK’lı teröristlerce Değirmendere Köprüsünde katledilen 9 can amacıyla anma programı düzenlendi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Değirmendere Köprüsü mevkisinde planlı ihtifal programına Ilçebay Ekrem Güngör, İlçe Güven Müdür Vekili Bağımsız Milletvekili Özdemir, İlçe Güllabi Komutan Vekili Üsteğmen Batıkan Atilla Cebbar, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Turgay Şengül, ofis amirleri, martir ve gazi yakınları, siyasal parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çokça sayıda yurttaş katıldı.

Programda, tırsmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, şüheda için yakarış edildi.

Ilçebay Güngör, bölücü yıldırı örgütünün erzel emellerine ulaşmak amacıyla karanlık yüzünü 30 sene önce Değirmendere Köprüsünde ayrımsız misil henüz gösterdiğini belirtti.

Hain yıldırı örgütünün saldırısıyla 9 masum vatandaşın şehit edildiğini kaydeden Güngör, “Kardeşlerimiz bu köprüde esareti değil şehadeti seçmiştir. Bu güreşçi köprüsü vatanı, bayrağı ve şahadeti desise ediyor. Yıldırı ile mücadelemiz akıbet terörist tembel ağıl getirilene büyüklüğünde devam edecektir. Martir olan kardeşlerimizin yeri mekanı behişt, makamları mualla, yerleri sefir efendimizin yanı olsun.” dedi.

Share: