ARISTOKRAT BÜTÜN DÜNYAYA VARLIĞINI İFADE FAIL BİR TÜRKİYE VAR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Libya’üstelik, Şarki Akdeniz’bile onların haykırmasına karşın zaman varlığını ortaya koyan kimilerde barışı, kimilerde huzuru realizasyon eden tıpkı Türkiye var. Onlar hangi söylerlerse söylesinler, onlar Türkiye’ye çelme takmaya Tanrı’a hamdolsun kim, Ayasofya’sıyla bu arada hep dünyaya varlığını ifade fail tıpkısı Türkiye var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, değişik temaslarda mevcut olmak için Bayburt’a geldi. İlk yerine Bayburt Valiliği’ni müzakere eden Aristokrat, Vali Cüneyt Epcim, Saylav Fetani Battal ve tören düzeni üyeleri tarafından karşılandı. Il Izzetinefis Defteri’ni imzalayan Bakan Soylu, valilik binası uğrunda toplanan vatandaşlara seslenme etti. Libya’bile, Doğu Akdeniz’de barışı ve huzuru sağlayıcı tıpkı Türkiye’nin olduğunu belirten Soylu, ” PKK’lı teröristlerle aynı araya gelerek bize diz çökertecekler. Onlar ne adımı atarlarsa atsınlar, ne oyunu kurarlarsa kursunlar, onlar aynı taraftan gezi olaylarını yaptılar, bizi diz çökertemediler. Tıpkı taraftan 17/25 Açıklık FETÖ darbesini yaptılar bizi diz çökertemediler. Onlar zannettiler ki, milletimiz bu işi anlamıyor. Onlar zannettiler ki Bayburtlu hemşerilerim bu işleri takip etmiyor. Ben aynı öz biliyorum; şurada Bayburt’ta benzeri kahveye oturayım, eğer Amerikalı Başkanına fesini hırçın giydirmezse benim hemşerilerim ben tek husus bilmiyorum. Dünyayı bile izleme ediyor, Türkiye’yi dahi strateji ediyor. Dünyada neler olduğunu üstelik biliyor ve bize hangi oyunların kurulduğunu dahi biliyor. Size bir evladınız ve kardeşiniz adına söylüyorum; bize isterlerse kadem attırmayacaklarını zannediyorlar. Ne söylerse söylesinler. Libya’bile, Gün Doğusu Akdeniz’da onların haykırmasına rağmen zaman varlığını ortaya koyan kimilerde barışı, kimilerde huzuru gerçekleştirme fail tıpkı Türkiye var. Onlar hangi söylerlerse söylesinler, onlar Türkiye’ye çelme takmaya çalışırken bir taraftan şehir hastaneleriyle, ayrımsız taraftan dünyanın en nazik havalimanlarıyla, tıpkı taraftan Çanakkale’deki köprüsüyle, benzeri taraftan insansız hava araçlarıyla, aynı taraftan dünyadaki bildirme balaban barajlarıyla, bir taraftan bize hangi çelmeyi takmaya çalışırsa çalışsınlar Cenabıhak’a hamdolsun kim, Ayasofya’sıyla beraber hep dünyaya varlığını tabir eden bir Türkiye var” diyerek konuştu.

‘BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE CUMHURBAŞKANIMIZA İTİMAT ETTİNİZ’

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Size şunu söyleyeceğim; çevrim çevrim elbette dünyanın içerisinde yaşadığımız bu sıkıntılardan periferi bize dahi fehim eden bazı sıkıntılar var. Ego sizin kardeşinizim ve şurası söylüyorum; şu tercihi elbette kim bu büyük milletimiz yapacaktır; bu sıkıntıları Kemal Kılıçdaroğlu ve aveneleri mi çözer, bu sıkıntıları zaman dünyanın karşısında çerağ kabil durduğu Tayyip Erdoğan mı çözer? Bugüne büyüklüğünde reise inanma ettiniz. Bugüne büyüklüğünde cumhurbaşkanımıza güven ettiniz. Değerlerimize hakaret edenlerimize karşı milletinin beraberinde olan nadir Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiniz ve itimat ettiniz. Hiçbir antlaşma özlük geleceği amacıyla, hiçbir ant kat için, takviye için hangi eğildi hangi dahi büküldü. Yalnız bu dünyanın, yemeden içmeden ülkemizin büyümesinin, zenginleşmesinin değil, ego yaşıyorum ve görüyorum kim, öbür dünyanın da hesabını yapan, bu milletin hep değerlerine eş çıkmaya etkin, değme tip oyuna ve tuzağa yemeden içmeden ve çabucak milletin iradesiyle ve sizinle bu arada bozmaya müteharrik cumhurbaşkanımız var.”

‘BU FIRSATI BİR HENÜZ BULAMAYIZ’

Dünyadaki başka ülkelerin cengel içerisinde olduğunu kaydeden Soylu, “Kıymetli hemşerilerim; bu fırsatı ayrımsız daha bulamayız. Bire Bir henüz dünyayı üstelik böyle yakalayamayız. Almanya’dan İngiltere’ye büyüklüğünde, Amerika’dan Çin’e büyüklüğünde dünyanın rastgele tarafında büyük şişman geçinen ülkelerin, bugün sizin huzurunuzda söylemek istiyorum ki, şişman karmaşıklar içerisinde olduğunu görüyoruz. Alışmışlardı bedavacılığa. Problemlerini, sorunlarını Dindar ülkelerin konusunda yık, Türkiye’nin üstüne yık. Türkiye ile bu arada savaş. Zat ülkelerindeki insanları rahat ettirmek için buralarda karmaşıklık oluştur. Onların fotoğrafları birlikte foyaları de ortaya çıktı. Afganistan’dan koruyucu uçağın fotoğrafını bütün bu arada gördük. Öyle tıpkı kaçtılar kim, dünyada Amerika’nın rezilliğini kendisinden ahir gelecek nesillere üstelik tasarruf etmek zorunda kaldılar. Herkesin ayrımsız hesabı var. Yaptığın zulümlerin hesabını Tanrı bilir ve sana gösterir. Ağız Ağıza bundan oldu. Onun için, zarfında bulunduğumuz güçlükler var, teessürat var ama şurası anlatım edeyim; bize itimat edin ve güvenin. Etrafımızdaki coğrafyada sıkıntılar var. Bize emniyet edin ve güvenin” ifadelerinde bulundu.Bakan Süleyman Soylu, konuşmasının peşi sıra Bayburt Belediyesi’ni ziyaret etti.Share: