Bartın haberleri! İYİ Parti Umumi Başkanı Akşener, Amasra’da patlama yaşanan maden ocağında incelemelerde bulundu

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişkin eroin ocağında meydana mevrut patlamaya ilişik, “Arama istirdat çalışmalarına katılan herkese, madencilerimize, gönüllülerimize ve hep ekiplere teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Tanrı, aynı henüz bu acıları yaşatmasın.” dedi.

Beraberindeki heyetle eroin ocağına gelerek incelemelerde kâin Akşener, yetkililerden bilgi aldı. Akşener, patlamada hayatını kaybedenlere Tanrı’tan yağmur, yakınlarına temel sağlığı dileyerek “Cenabıhak, şehitlerimizi inşallah Elçi Efendimize yandaki kılsın. Allah onların şefaatlerinden ailelerini faydalandırsın.” ifadesini kullandı.

Çok elem ve insanın yüreğini dağlayan aynı hadisenin ardından buraya geldiklerini belirten Akşener, kontrol istirdat çalışmalarına katılanlara teşekkür etti. Akşener, şunları kaydetti:

“Bundan ahir fasılda şehitlerimizin ailelerini, bu ülkenin kurumsal yapısı, devleti, elbette onları serbest bırakmayacaktır, ne lazımsa yapacaktır. Dün haber aldığımız andan itibaren Genel Sekreterimiz Hedef Poyraz Bey’in başkanlığında Konya Milletvekilimiz Fahrettin Depar ve Ankara Milletvekilimiz İbrahim Halil Ağızcıl ile bire bir takım kuruldu. Onlar akşam geldiler buraya. Sabah bile ego yola çıktım İstanbul’dan. Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır, İstanbul İl Başkanımız ve canip şehirlerin il başkanıyla bu arada buraya geldik. Cenazelerin teyit edildiği bazen ailelere taziyeye gittik. Demincek üstelik burayı gördük. Sizin aracılığınızla esasen söylüyorum; kontrol kurtarma çalışmalarına katılan herkese, madencilerimize, gönüllülerimize ve bilcümle ekiplere teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ailelerimize, milletimize yeniden çıdam diliyorum, temel sağlığı diliyorum. Şehitlerimize üstelik inşallah Delege Efendimize yandaki olmalarına dayalı yeryüzü kalpten dualarımızı iletiyoruz. Cenabıhak ayrımsız henüz bu acıları yaşatmasın.”

Share: