Deveci: “Atakum’da kent demokrasisi güçleniyor”

Atakum Belediyesi vasıtasıyla Atakumluların görüşleriyle oluşturulacak “Murahhas Bütçe” toplantıları 7’den 70’e her yaştan vatandaşın katılımıyla bitmeme ediyor.

Dünyanın önde gelen kentlerinde muteber ve Karadeniz Bölgesi’nde üstelik ilk kez Atakum Belediyesi ve Atakum Şehir Konseyi gelişim birliğiyle oluşturulmak amacıyla yola çıkılan Elçi Bütçe toplantıları gelişigüzel sabık çağ elan aşkın vatandaşın katılımıyla büyüyor.

Atakumluların seyretmek istedikleri kentin ve proje önerilerinin konuşulduğu toplantıların son iki noktası ise İncesu Mahallesi’nde Altunkum Düğün Salonu ile Alanlı Mahallesi’nde N-Tepe Evleri oldu. Atakumluların kent yönetimine etkin katılımını sağlayıcı balaban çalışmada mahallelilerin önerilerini ekibiyle birlikte tek tek mertebe düzlük Atakum Şehremini Av. Cemil Savran, “Güdük sürede ‘Komşularımızla Buluşuyoruz’ sloganıyla herhangi bir biri birbirinden mübarek 12 derinti gerçekleştirdik. Mahallelilerin deli dolu vatandaşlık bilinciyle yönetime katılması, ‘Benim Kentim’ diye niteleyerek yaşadığı kente ve belediyesine cemaat çıktığını ahzetmek bu çalışmanın sunma koskocaman kazanımlarından birisi. Seçme yaştan mahalle sakininin bu buluşmalarda fikirlerini paylaşması Atakum’da site demokrasisini da güçlendiriyor. Atakum amacıyla sunu iyisini alay malay tedarik etmek ve hayata buyurmak amacıyla elan fazla yurttaşa ulaşmaya devam edeceğiz” dedi. – SAMSUN

Share: