Balkan şampiyonu milli tekvandocu Ahmet Yılmaz’ın hedefinde eskimemiş şampiyonluklar var

Balkan Tekvando Şampiyonası’nda zer madalya kazanan milli sporcu Ahmet Yılmayan, Avrupa ve acun şampiyonalarında da kürsüde olmayı hedefliyor.

Tekirdağ’da 6 sene geçmiş başladığı tekvandoda türlü dereceler elde eden Ahmet Yılmaz, 3-4 Aralık’ta Arnavutluk’ta düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’yi sahne etti.

Organizasyonda değerli madalya sevinci kıpırdak 14 yaşındaki milli sportmen, yeni şampiyonluklar üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Ahmet Yılmaz, AA muhabirine, şampiyonada birincilik kürsüsünde düzlük almanın çalım verici olduğunu söyledi.

Çalışmalarının karşılığını kürsüde aldığını tamlayan Ahmet Yılmayan, “Şampiyonada maçlar gitgide zorlaşmıştı. İlk maçımda ayrıntılarıyla ayrımsız rakiple karşılaştım ve biraz zordu. İlk maçımı raunt vermeden kazandım. İkinci maçımı üstelik raunt vermeden kazandım. Sonuç maçımda dahi Bosna Hersekli rakibimi nakavt ederek kazandım. Pir mücadelelerin arkası sıra altın madalya elde ettim.” diyerek konuştu.

-“Çokça heyecanlıydım”

Balkan şampiyonu sportmen, organizasyonun kendisi için domuzuna tıpkı tecrübe olduğunu dile getirerek, çokça heyecanlandığını ifade etti.

Heyecanının ilk defa sınırlı dışında tıpkı şampiyonaya katılmasından kaynaklandığını belirten Ahmet Yılmayan, “Orada birlikte değerli madalya kazanarak bayrağımızı dalgalandırdım. Bir Numara adına kürsüde düz kabul etmek benim üzere büyük tıpkısı gururdu. Bayrağımızı orada dalgalandırmak benim amacıyla iri aynı mutluluktu. Balkan Şampiyonası benim için benzeri başlangıçtı. çıktı Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlarda kızıl madalya koparmak istiyorum. Bayrağımızı dalgalandırıp Türkiye’mizi gururlandıracağım.” ifadelerini kullandı.

“Sporcumun kızıl madalyayla dönmesi hava ve bahtiyarlık verici”

Antrenör Mustafa Kılıç, sporcusunun Balkan şampiyonu olmasının kendilerini haddinden fazla sevindirdiğini belirtti.

Türkiye şampiyonalarında ve arsıulusal yarışmalarda fena hâlde dereceler alacak sporcular yetiştirmeye çalıştıklarını nâkil Tığ, şunları kaydetti:

“Sporcumun altın madalyayla dönmesi gelgel ve mutluluk verici. Namına çokça güveniyordum. Çok şükür değerli madalyayla döndü. Haddinden Fazla iyice maçlar çıkarttı ve finalde da rakibini nakavt etti. Göğsümüzü kabarttı ve ülkesini sunma dolgunca şekilde katakulli etti. imdi hedefimiz, sporcumuzun Avrupa ve acun şampiyonalarında destan göstermesi. Balkan şampiyonluğu bizim amacıyla saksı oldu. İnşallah elan iyilerini de bilcümle bu arada yaşayıp göreceğiz.”

Share: