“Astoria Grande” kruvaziyeri 800 yolcusuyla ikinci kere Trabzon’a geldi

Rusya’nın Soçi kentinden debi eden 800 turisti haiz geçici gemisi, ikinci sefer Trabzon Limanı’na geldi.

“Astoria Grande” adlı 1200 palyatif kapasiteli, 193 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki 11 bükülmüş kruvaziyerle kente mevrut Acımasız turistler, işlemlerinin peşi sıra Trabzon’de tarihi ve turistik yerleri bürümek için limandan ayrıldı.

Trabzon Liman İşletmeciliği NANIAZIZ Genel Müdürü Muzaffer Evliya, AA muhabirine, “Astoria Grande” kruvaziyerini ikinci kat Trabzon Limanı’nda ağırlamaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Bu yıl kente haddinden fazla sayıda gezgin geldiğini belirten Aksakal, kruvaziyerle gelen Zalim turistlerin üstelik tıpkısı farkındalık yaratacağını düşündüklerini anlatım etti.

Ermiş, kruvaziyerin sabık ay Trabzon’a ilk geldiğinde kestirmece 400 yolcusu olduğunu anımsatarak, “Demin ise sayı 800’e artık. Bu aynı gelecek kat için bin hayat olacak. Oldukça evire çevire ayrımsız gemi. Bu gemiyi limanımızda ağırlamaktan sağlık alıyoruz.” dedi.

Turu düzenleyen şirketin yetkilisi Alper Ayar ise Soçi’den aldıkları yolcularla İstanbul, Pınar, Amasra, Sinop ve Trabzon limanlarını mülakat ettiklerini aktardı.

Genellikle haftalık turlar düzenlediklerini dile getiren Derece, “Yolcularımız severek Türk limanlarını mülakat ediyorlar. Tarihi, turistik yerleri geziyorlar. Ziyaretimiz bir ahit sürüyor. Yolcularımız esmer turu yapıyorlar. Görülecek, gezilecek yerleri geziyorlar. Akşam Ezanı de yolcularımızı alıp esasen ayrılıyoruz. Buradan Soçi’ye gideceğiz. Soçi’den yine bakir yolcularımızı alıp gine tıpkı haftalık Türkiye limanları turumuz olacak.” diye niteleyerek konuştu.

Ayar, 1200 bulaşıcı kapasiteli, 450 personelin üstelik görev yaptığı geminin 29 Ekim’e büyüklüğünde seferlerine devam edeceğini vurgulayarak, sezonu 15 seferle kapatmayı, gelecek sene ise şirketin elan çok devir yapmayı planladığını sözlerine ekledi.

Share: