Sinop’ta ekol önlerindeki bulaşıcı geçitlerinde ihsas ve düzenleme

Sinop’ta ekol önlerinde mevcut bulaşan geçitlerinde anıştırma ve düzenleme gerçekleştirildi.

Ada Mahallesi’ndeki Şehit Halil Özdoğru Ortaokulu uğrunda gerçekleştirilen programda, okul önündeki gelgeç geçidi, öğrenciler ve protokol üyelerince baştan işaretlenerek boyandı.

Programa katılan Sinop Güven Müdürü Tarıkhan Çetiner, gazetecilere, yaptıkları etkinlikle önceliğin arızi olduğunu aynı defa elan vurguladıklarını söyledi.

Çocuklara geçici geçitlerini bittabi kullanacakları yönüne vukuf verdiklerini anlatan Çetiner, “Kentte mevcut tamlık okullar civarında palyatif önceliğini keşfetmek üzere uygulamalarımıza bitmeme ediyoruz. Hele sürücüleri tetik olmaya çağırıyoruz. Kayran işaretlemelerini dikkate alarak araçlarını güvenli şekilde sürmelerini bekliyoruz. Antrparantez beş, ortaokul ve liselerde ekol kolluk görevlileri görevlendirdik. Sonsuz ekol idaresiyle bildirişim halinde olan görevlilerimiz var. Haftada tıpkısı ziyaretlerini da gerçekleştirerek, öğrencilerimizin evlerinden çıkışı ve yeniden evlerine dönüşüne kadar olan güzergahlarda lüzum servis ister düzenlilik yönünden güvenliklerini personelimiz ile sağlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çetiner, şehir genelinde terbiye öğretim döneminin rahat geçmesini hatırlamak için 24 saat görev başında olduklarını vurgulayarak “Velilerimiz eğitim bilimi talim döneminde rahat ve güvenli şekilde çocuklarının güvenliğinin sağlandığına tehlikesiz cins.” dedi.

Programa CHP Sinop Saylav Barış Karadeniz, Belediye Reisi Sulh Ayhan, Ardahan Belediye Reisi Faruk Demir ile başka ilgililer katıldı.Share: