Alevler ortada kalan bebeğe hangi oldu? YANLIŞSIZ Parti İstanbul Milletvekili Serkan Saraka mucizevi avlu hikayesini anlattı

Avlu hikayesiyle herkesi derinden etkileyen, yaşamı beyaz perde filmine konu olan İstanbul Mebus Serkan Küçümseme, Haberler.com Umumi Nişane Yönetmeni Av. Bedia Teymur’un konuğu oldu. Meze, programda mucizevi hayat hikayesini anlattı.

“41. GÜNDE GÖNÜL GERİ DÖNDÜM”

1974 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde daha ayrımsız yaşını doldurmuşken annesinin tarlada sıcaktan arkalamak üzere ağacın altına bıraktığı Alay, yayında buğday başaklarının tutuşmasıyla alevlerin ortada kalmasını anlattı. Cuşuhuruş dolayısıyla vücudunda aheste hasarlar oluşan ama hayat mücadelesinde hiçbir devir pes etmeyen Serkan Bayram, o günleri, “40 devir korkulu bakımda kaldım, öldü ölecek gözüyle bakılırken 41. dönem birey dümbelek döndüm. Yıldız-i ilahi, 41. yaşımda Erzincan Milletvekili oluyorum, küllerimden doğuyorum. Erzincan’üstelik doğduğum topraklardan yeşeriyorum ve geliyorum milletimize, ülkemize bakım ediyorum. Ego o dönemlerde biricik parmakla hayatımı idame ettirdim, yemek yedim, okudum ve bir tane parmakla siyaset yapıyorum” ifadeleriyle anlattı.

İstanbul Milletvekili Serkan Bayram

“ENGELİMDEN DOLAYI HAKİM YAHUT SAVCI OLAMADIM”

Engelinden âlem müşkülat yaşadığını belirten Serkan Hezel, Hakim Savcılar Kanunu’nun 8. maddesi sebebiyle sınavdan 84 puan almasına karşın elendiğini belirtip, “8. bap diyor ki: Alışılmışın dışında çevrenin yadırgayacağı üst bozukluğu düşmek şartı vardı. Nasıl baş örtüsü zulmü vardıysa bu dahi tıpkısı zulümdü” dedi. Bilgili yahut savcı olamamasına karşın milletvekili olarak halkına hizmet ettiğini belirten Bayram, “Milletimiz beni bağrından çıkarıp milletvekili yaptı ve gelişigüzel zaman arkamda durdu” şeklinde konuştu.

HAYAT HİKAYESİNİ ANLATAN FİLM, 3 ARALIK’TA VİZYONA GİRECEK

Serkan Saraka, hayatının beyaz perde filmi namına çekildiğini ve yapımın, 3 Boşluk Acun Engelliler Günü’nde Taksim Atatürk Firez Merkezi’nde yapılacak gala ile vizyona gireceğini belirtti.

Share: