Akıbet zaman bili! İzmir polisinden metal tacirlerine helikopter destekli dev cerrahi müdahale

İzmir polisi, 6 aylık fiziksel ve ustalık takibin ardından gerçekleştirdiği helikopter destekli dev operasyonda çokça miktarda eroin özellik ele geçirirken, operasyonda yakalanan 36 sakil de tutuklandı.

İzmir’de Menemen Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın koordinesinde, Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ve Menemen İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince kestirmece 6 ay devam fail fiziksel ve beceri takiplerin böylecene, mızrap bap ticareti yaptığı tayin edilen çokça sayıda suratsız tayin edildi.

İzmir’in Menemen, Çiğli, Buca ve Karşıyaka ilçelerinde 43, Manisa ve Ağrı’da ise 1’er tutmak üzere 45 ayrımlı adrese eş anlı faaliyetler düzenlendi. Operasyonlarda yapılan aramalarda 11 kilogram 378 gram esrar, 4 bin 54 adet sentetik komprime ile bir cirim bonzai ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

Operasyonda 44 ibret gözaltına alınırken, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan bilahare adli mercilere irsal edilen şüphelilerden 36’sı tutuklandı. 7 kaka için adli taharri kararı verilirken, 1 sakil de serbest bırakıldı. – İZMİR

Share: