AK Fırka Genel Komutan Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır’da “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Hayati Musannif, “Yıldırı örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’de budunsal gerçek vurgusu açmak kanalıyla hareketinin temelini teşkil etmek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda da etli canlı tıpkısı saffet yaptık.” dedi.

Yazıcı, birlikte SELIM Tümen’li 17 mebus ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Fırka Diyarbakır İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında düzenlenen programda mütekellim Edip, AK Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde millet olduğunu söyledi.

Program kapsamında tüm ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Yazıcı, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları itaat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin yetişkin ve önemli aynı konumda bulunduğunu dile getiren Musannif, DÜRÜST Tümen siyasetinin etraflıca olduğunu anlattı.

Yazar, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı ortak vatanımızdır. Bu vatan toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı seçkin bireyin çıngı kadar behre ve hakkı vardır. Nedeniyle vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan olarak etraflı adına bakıyoruz. Bakım götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar ortada banko ayrım yapılmasına izin etmedik, etmeyiz.”

SELIM Tümen yerine millete çalışmak, hukukunu korumak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan başlamak, sahn standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını anlatan Muharrir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken içtimai, panel alanda etkili bir katışıksızlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, politika kurumuna musallat ergin vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Tabii kim Türkiye’birlikte derakap hızla seçme 10 yılda ayrımsız tebellür eden bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi de ermiş milletimizle alay malay Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabah olmadan karşılayıcı tıpkısı milletiz. Devlete musallat ergin vesayetçi yapıları temizledik. Toplumsal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazı insanların giyim tarzı şu ya de bu münazaayla evet birlikte günlük konuşma itibarıyla dışlandıkları süreçleri de iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak kanun uğrunda denk olduğunu, seçkin vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan bedel şekilde yararlanma hakkına erbap olduğunu kaydeden Kalem Erbabı, YANLIŞSIZ Fırka yerine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Kalem, şöyle bitmeme etti:

“Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’üstelik etnik mahiyet vurgusu yazmak aracılığıyla hareketinin temelini dokuma gelmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda üstelik yavuz benzeri sililik yaptık. Zaman terör örgütü Türkiye’üstelik icrai faaliyette kâin tıpkı siyasal parti üstünde benzeri anlamda vesayetçi aynı ağırbaşlılık vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin anlaşılan sorunlarının aşılması konusunda etkili ayrımsız engel olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Alelhusus Diyarbakır’üstelik güçlü insanlarımız hep gelişigüzel o alanları ekonomik tıpkısı biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini temas ve bütünlüğümüzü ne kadar kıymetli, dirimlik derecede makro olduğunu kullanmak yoluyla adımlarımızı atmak hepimiz için hayır ve zaruridir.”

Demokrasinin sunma mehabetli aracının siyasal partiler, siyasetin üstelik sunu büyük takdir zamanının intihabat olduğunu dile getiren Yazıcı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine acul aynı şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda heybetli olduğunu kaydeden Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından bilahare milletimizin sunma eşsiz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının serencam seçimidir 2023. Yeniden 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının dahi evvel seçimidir. Bu anlamda tarihî önemi var. Tabiatıyla ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve çözüm sağlanması bakımından bile harika ve yeterli kadrolara fariza çevirmek vacip. 2023 seçimlerine akıllıca giderken ulus yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe yönelik perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda üstelik milletimizin karşısına çıkma yer donanımlı DOĞRU Fırka ve Topluluk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin balaban tıpkı ülke olduğunu, bildirme şişman zenginliklerinin kardeşlik olduğunu tamlayan Edip, Türkiye’nin hiçbir sorununu konu arkasına bırakmadıklarını, halının dibine infirak etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu aktaran Müellif, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sahn pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu kuduruk bela ile savaşım ika üstüne tıpkısı taraftan vacip önlemler alınıyor ayrımsız taraftan bile enflasyon dolayısıyla satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde ilave katkı hatırlamak kanalıyla tahkim ediyoruz. İki aşamalı tıpkı mücadelemiz var.”

Kalem Erbabı, benzeri gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel bire bir af ya da yürütüm düzenlemesiyle ilgili iş var mı?” sorusunu “Bire Bir af veya yürütüm düzenlemesi bahis konusu değil, kesin.” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Öğür İl Başkanı Muhammet Kutsal Aydın’ın da müzakere yaptığı programa, AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Kağan Kahtalı, Ahmet Çakırdoğan, Öznur Sakat, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Harabelik, Şırnak Mebus Rızgin Birlik, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Öğür MKYK üyeleri Alaattin Temiz, Çiy Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Mukavim Külünk, Hüccet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların ardından milletvekilleri ve MKYK üyeleri türlü ziyaretlerde gezmek amacıyla kentin 17 ilçesine debi etti.Share: