25 dakikada eş olan konteynerler üretildi

İzmir Ticaret Odası (İZTO) eliyle geliştirilen seyyar konteynerler, zelzele bölgesine yaraşmak amacıyla üretildi. Bu sayede tıpkı tırda iki konteyner namına bire bir anda 18 taşımalık birden sarsıntı bölgesine ulaştırılabilecek. 25 an içerisinde kurulabilecek olan konteynerler, demonte olduğu amacıyla derhâl ihtiyaca göre metatez özelliğine üstelik topluluk.

İZTO, “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyası çerçevesinde hareket bölgelerine yetişmek üzere İZTO Mühendislik, Mimari ve İnşaat Iz Grubu Divan ve Alt Kurul Üyeleri yoluyla özel olarak tasarlanan “Seyyar Konteyner Projesi”nin önceki üretiminde bulundu. Yıpranmamış tasarlanan mahsulat sebebiyle tıpkı tırda iki konteyner adına tıpkı anda 18 taşımalık dakikasında yer sarsıntısı bölgesine ulaştırılabilecek. Bölgeye vardıktan sonradan 25 an içerisinde kurulabilecek olan konteynerler, demonte olduğu için derakap ihtiyaca göre ünsüz göçüşmesi özelliğine üstelik erbap. İlk etapta günlük istihsal kapasitesi 200 olan konteynerlerin gönderim sayıları netleştiğinde ayrıca kamuoyu ile paylaşılacak.

İlk üretimin ziyaretine İzmir Tecim Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Sedir Başkanı Selami Özpoyraz, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Eş Güdümcü Başkanı Jak Eskinazi üstelik katıldı. – İZMİR

Share: