25 dakikada ev olan konteynerler üretildi

İzmir Ticaret Odası (İZTO) vasıtasıyla geliştirilen seyyar konteynerler, yer sarsıntısı bölgesine yuvarlanmak için üretildi. Bu sayede aynı tırda iki konteyner adına tıpkısı anda 18 konteyner dakikasında yer sarsıntısı bölgesine ulaştırılabilecek. 25 an içerisinde kurulabilecek olan konteynerler, demonte olduğu için hızlı hızlı ihtiyaca göre yer değiştirme özelliğine da eş.

İZTO, “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyası çerçevesinde deprem bölgelerine tüketilmek üzere İZTO Mühendislik, Mimari ve İnşaat Meslek Grubu Meclis ve Yarkurul Üyeleri eliyle hususi olarak tasarlanan “Portatif Konteyner Projesi”nin önceki üretiminde bulundu. Yıpranmamış tasarlanan mahsulat sebebiyle tıpkı tırda iki taşımalık adına bir anda 18 taşımalık hemencek deprem bölgesine ulaştırılabilecek. Bölgeye vardıktan sonradan 25 an içerisinde kurulabilecek olan konteynerler, demonte olduğu amacıyla dakikasında ihtiyaca bakarak metatez özelliğine de sahip. İlk etapta günce istihsal kapasitesi 200 olan konteynerlerin gönderim sayıları netleştiğinde ayrıca kamuoyu ile paylaşılacak.

İlk üretimin ziyaretine İzmir Tecim Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Divan Başkanı Selami Özpoyraz, Veli İhracatçı Birlikleri (EİB) Eş Güdümcü Başkanı Jak Eskinazi üstelik katıldı. – İZMİR

Share: