Yalova’da Takas Anıtı Açıldı. Yüksel Özkan: “Ülkemiz Bir Mülteci Kampına Döndürüldü”

Koru Belediyesi aracılığıyla mübadelenin 100. yıl dönümü dolayısıyla yapılan abide törenle açıldı. Açılışa katılan CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Türkiye’nin ayrımsız mülteci kampına dönüştürüldüğünü belirterek, “Bu emperyalistlerin nüfus bilimsel mühendislik projesidir” dedi.

Yalova’ya merbut Koru Beldesi Belediyesi aracılığıyla yapılan Takas Anıtı’nın açılışına CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, eski CHP Milletvekili Namık Havutça, Lozan Mübadilleri Vakfı Umumi Başkanı ve Mütevelli Başkanı Ümit İşler katıldı. Anıtın açılışında konuşan Koru Belediye Başkanı Kamil Bitirim, atalarının 100 yıl evvel değişme ile Koru’ya yerleştiğini, bu toprak kayması simgeleyen aynı anıtı bu nedenle yaptırdıklarını söyledi.

“BU TUZAKLARA DÜŞMEMELİYİZ”

CHP Bursa Mebus Yüksel Özkan ise bu topraklarda emperyalistlerin emellerinin hiç bitmediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bir Zamanlar topla tüfekle işgal ettiler ama tığ onları denize döktük. Geldiğimiz noktada ülkemiz bir mülteci kampına döndürüldü. Bu amiyane benzeri görüngü değil. Iktisadi sıkıntılarımızı çözebiliriz ama devlet üstünde oynanan balaban bir baziçe var bu birlikte millî güvenliğimizi kırıcı tıpkı şekilde tehdit eden benzeri oyundur. Bunun amiyane savaştan kaçan göçenlerle birlikte ilgisi bulunmayan. Hep izliyor, görüyor. Şu dakika sayısını bilmiyoruz. 10 milyonunun üstünde tıpkısı sığınmacı kampı haline geldi. Bu emperyalistlerin nüfus bilimsel mühendislik projesidir. Bu tuzaklara düşmemeliyiz. Ne yazık kim ülkemizi idare edenler dış ve bağırsak güçler ülkede ‘keşke Palikarya kazansaydı’ diyen iş yani içteki gelişim birlikçileri emperyalistlerle bibi beraberinde, alay malay. Düşünebiliyor musunuz Samsun bölgesinde bire bir müftü tıpkı ilmek adamı kalktı dedi ki ‘Selanikliler ateisttir’ bin ayrımsız makule hakaret. Bu koca için ne yapıldı? Tıpkı hanende haddini aşan tıpkı molekül söyledi, bozukluk diledi. Hızla içeriye aldılar. Olur bu diyanet adamına hangi yaptılar. Selanikli dediği kim? Selanikli dediği Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk. Bildirme şişman hemşehrimiz. Ben de göçmen kökenliyim. Bu mültecilerle ilişik benzeri matlup dahi yürütülüyor. Manşet atılıyor. Deniyor ki ‘İdlibliye birlikte kapımız bulutsuz Selanikliye de kapımız yalınlık’, balaban tıpkı hadsizlik.”

Konuşmaların arkası sıra 20 Ağustos Atatürk Parkı’na yerleştirilen Değiş Anıtı’nın açılışı yapıldı.Share: