WhatsApp’ta yıpranmamış evolüsyon: ‘Rahatsız etmeyin’ modu geliyor

Facebook ve Instagram kabilinden toplumsal apışlık sitelerini bünyesinde bulunduran Meta şirketinin ehil olduğu WhatsApp, yıpranmamış benzeri güncellemeyle yakında kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Şimdiye çatışma WhatsApp’ta görüntülü ve sesli aramalar bütün yerine sessize alınamıyordu. Ayrımsız can ile dostça sessize alındığında o kişinin görüntülü ve ünlü aramalarını da sessize almak mümkündü. Fakat bu kez dahi sevimli ile yazışmaların bildirimi gelmiyordu.

WhatsApp bu sorunun çözümü amacıyla yakında ‘Rahatsız Etme’ özelliğinin olduğu eskimemiş bire bir çıkarma yayınlayacak. Bu sayede kullanıcılar sesli ve görüntülü aramaları sessize alabilecek. Bu özellik telefonun öz içerisinde düz düz tasalı etme modu ile bile bütünleşecek. Sessize alınan çağrılar kullanıcılara sessize makbuz bilgisi ile gösterilecek.

WhatsApp’a gelecek eskimemiş tadımlık yalnızca bununla da sadık değil. Geçenlerde Cevapsız Çağrılar başlığı altında eskimemiş aynı bölüm açılacak. Böylecene kullanıcılar cevapsız çağrıları kolay listeleyebilecek.
(Lıonel Bonaventure-AFP)

WhatsApp kullanımı bankacıyı işinden etti

WhatsApp Web’bile muvasala sorunu

WhatsApp paralı mı olacak?

 

Share: