Tansu Çiller, öğür umumi başkanlığına gelmeyince toplu adına çekilme ettiler

Tansu Çiller, fırka umumi başkanlığına gelmeyince şişman yerine çekilme ettiler

Doğruyol Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Kısım, çarkıt başbakan Tansu Çiller’in fırka umumi başkanlığına dönmediği için devlet genelinde yönetimde saha düzlük kestirmece 70 kişi ile gelişigüzel görevlerinden çekilme ettiklerini açıkladı

SİVAS – Doğruyol Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Kısım; yönetimi ile alay malay görevinden istifa etti.

Kentte canlılık gösteren aynı restoranda düzenlediği matbuat toplantısıyla istifasını duyuran Kısım, bulunan yönetimin çalışmalarını yeterli görmedikleri amacıyla ve Sivas’ın görmezlikten gelinmesi dolayısıyla tahminî 70 kişinin DYP’den ayrıldığını söyledi.

Bölük; yaptığı açıklamada; “Bilindiği amacıyla kısaca tıpkısı yılı çok süredir içiresinde bulunduğum Doğruyol Partisi Sivas İl Başkanlığı görevini sürdürmekteydim. Yaşanan süreç içerisinde eski umumi başkanımız ve Başbakanımız Tansu Çiller hanımefendinin partimizde umumi komutan olarak geleceği beklentisindeydik. Bizler dahi sayın çarkıt Genel Başkanımız ve Başbakanımızın geçmişteki politik tecrübelerinden faydalanarak şehrimize ve ülkemize yarayışlı işler fethetmek ümidindeydik. Bekâr bozuk Umumi Başkanımız ve Başbakanımız Tansu Çiller’in partimizin başına geçeceği yönünde söylentilerin gerçeği yansıtmadığı ve kendisine bariyer olmaya çalışanların olduğunu hangi eyvah ki gördük. Yaşanan bu durumun ise partimizin genel merkezinde politik ağız tatsızlığı yüzünden olduğu üzülerek öğrendik. DYP Sivas diyar yönetimi ve teşkilatı adına sakat Genel Başkanımız ve Başbakanımız Tansu Çiller, hanımefendinin öğür başına geçmemesi bizleri bile derinden üzmüştür. Bizler dahi bulunan yönetimin çalışmalarını ehliyetli görmediğimiz ve Anadolu şehri olan Sivas’ı görmezden geldikleri üzere Doğruyol Partisi Sivas iklim ve kaza teşkilatları yerine yapmış olduğumuz istişareler neticesinde İl Başkanlığı görevinden ve dalavere adına DYP öğür üyeliğimizden topluca çekilme ettiğimizi kamuoyuna açıklamak isterim. Sivas genelinde memleket yönetimimiz, eşkal kaymakamlık yönetimimiz ve 3 sunum ilçemizle gelişigüzel ricat ettik. Bu kopya bile tahminî 70 can” dedi.

Share: