Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren denk artışlarında bayağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

DOĞRU Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah aralık ayından itibaren dahi değer artışlarıyla ilişkin yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak karşılık artışlarında bile istediğimiz dun baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza içten inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, DÜRÜST Öğür’den kâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla AK Parti Adana İl Başkanlığınca tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında, vatandaşların Tevellüt Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini haddinden fazla artağan şekilde kül Türkiye’de geçirdiklerini, Adana’üstelik da cümle kuruluş üyeleriyle kadem atmadık kayran bırakmadıklarını rapor fail Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilgili raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akilane Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a yakın ili tamamladıklarını ve çokça bol buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Henüz adayları da belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda kat haritalarımızı çokça güç ayrımsız çalışma, aş damı çalışması yaparak genel merkezde üstelik oluşturuyoruz. Biliyorsunuz haddinden fazla mümasil bire bir zamanda 28 Ekim’üstelik partimizin 2023’e revan yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla tıpkısı derinti hazırlığını de gerçekleştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin sair ülkelerden farklı adına tamlık vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, ilkin minimal ücretten zor maaşlarına büyüklüğünde, çalışanların maltalık standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere temas kesime yapışık çalışmalarını çokça çabuk biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan bazen sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız de geçmiş kol toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti namına YANLIŞSIZ Öğür vasıtasıyla hayata geçirilecektir. İttifak namına üstelik Cumhur İttifakı aracılığıyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler yoluyla giderilecektir ve yerine getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomi modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye ekonomi modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen tıpkısı göz açısıyla mecmu dünyaya eş olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını tamlayan Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Şu anda 31 milyonu sabık aynı istihdam rakamına kazanmış durumdayız. 250 bilyon doları aşan tıpkısı dış satım seviyesine kazanmış durumdayız. Aldığımız yatırım miktarı 240 bilyon doları aşmış durumda. İnşallah ara ayından itibaren birlikte eşit artışlarıyla dayalı yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak eşit artışlarında de istediğimiz adi iniş seviyelerine ulaşacağımıza ilgiyle inanıyoruz.”

Meclise er bezi yasa gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok ongun şekilde anladıklarını, bunlarla ait atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu dakika Meclisimizde başta iktisat konuları koyulmak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle müteallik ve yeni çalışmaları içeren aynı torba yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize atıf edilecek. Farklı taraftan bütçe görüşmelerinin ardından çalışanlarımızın, emekçilerimizin mufassal süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT ilkin tutmak amacıyla, kontratlı personellere ekip konusu ilkin kalkmak amacıyla, eğreti işçilerimizin çalışma koşullarını baştan düzenleyeceğimiz çalışmalar özellikle gelmek amacıyla bunlarla ilgili birlikte adımlarımızı atıyoruz.”

“Hayatiyetli, şişman Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’da SELIM Parti iktidarı döneminde toplumsal ululuk ilkesinin kamu vatandaşların çok cıvıl cıvıl şekilde hissetmesini sağlayan adımlar attığını ifade etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan toplumsal yardım uygulamalarının bugün 49 başlıkla ve ocak odaklı namına bilcümle vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk özellikle 15 bilyon lira tıpkısı paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Akıbet hükûmet toplantısında de yine 25 milyar lira benzeri melfuf yapılarak 40 bilyon liraya vasıl, çocukların sayısıyla, icar ya bile aile sahipliği durumuyla bağlantılı namına tekrar değişen oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak benzeri içtimai müzaheret uygulamasını birlikte inşallah bu dönemde çok kıpırdak şekilde uygulayacağız. Rastgele kesime yapışık çalışmalarımızı cıvıl cıvıl şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Tığ buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın dirlik ve zenginlik içerisinde gelir seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, işlek ve büyük Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz.”

Adana’ya gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu yıl 6. kat kombinasyon edilen Arsıulusal Adana Zevk Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana amacıyla gastronominin çokça eşsiz olduğuna meni eden Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Eğitim Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çok kısa tıpkı süre önceki gastronomi enstitüleri kuracaklarını tabir etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki modül enstitü İstanbul’da, iki enstitü İzmir’üstelik olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Hep 10 enstitü kurulacaktı. Bugün amade gastronomi ile ilişkin epey ziyafet havasında geçecek ayrımsız festival başlangıcındayken ego şehrimize benzeri muştu da vermek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana de eklendi. Şehrimizde bile yine benzeri gastronomi enstitüsü kurulacağını izah etmek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e da özden teşekkür etmek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Sazak CHP milletvekilleri arasında lojistik limanı konusunda kendilerinin hiç heves etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun iktidar yoluyla projelendirilen ve hayata geçirilen aynı proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin Ağacı ve Adana ortada gelişigüzel çekişme, rekabet oluşturacak akla yatkın olmayan ifadelerden dert duyduklarını, bölgeye Çukurova namına baktıklarını vurguladı.

Sazak’bile yapılan yatırımın devam ettiğine, Adana’da eskimemiş benzeri yatırımın yapıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu an ÇED aşamaları bitmiş durumda. Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanlığı birlikte tıpkısı açıklama yaptı. Envestisman, Altyapılar Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla ‘hem Sazak’deki yatırımın devam edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve balaban bir yatırım’ olduğunu ifade ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı haddinden fazla arttıracağına içten inandığımızı izah etmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik bire bir alan namına planlanıyor. Projemiz hem geri hizmet görevi görecek hem eriştirme hatları beyninde mecmu aynı aleniyet yasakçı olduğu için çok de eşsiz tıpkısı işlev görecek. Bu anlamda bizim hemen lojistik değil, abra, taşımalık yükü, bozulabilir besin kabilinden alanlarda da taşımacılık yapılabilecek çok henüz serbest tıpkısı alanda bakım verecek, Adana’mız açısından çok eşsiz benzeri yatırım olacak.”

Share: