Sakarya’dan mevrut off-road sporcuları depremzede çocuklara cehre şeker hastalığı dağıtıyor

Depremlerin peşi sıra Kahramanmaraş’taki arama istirdat ve yardım çalışmalarına bindi isnat etmek amacıyla Sakarya’dan mevrut off-road kulübü üyeleri, ekol ve oba kentleri gezerek depremzede çocuklara pamuk şeker hastalığı ve palavra dağıtıyor.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Kahramanmaraş Temsilcisi Düğün Güzelbulut, “asrın felaketi” adına nitelenen depremlerin ardından Kahramanmaraş’taki arama kurtarma ve arkalama faaliyetlerine destek vermeleri amacıyla değişik kentlerdeki makine sporları kulüplerinin üyelerine davet yaptı.

Bunun üstüne off-road araçlarıyla kente mevrut haddinden fazla sayıda gönüllü, kentteki taharri kurtarma ve arkalama faaliyetlerine bindi verdi.

Sakarya’dan gelen 54 Otomobil Sporları Kulübü üyeleri bile kentteki depremzede çocukları sevindirmek ve moral vermek için cehre şeker ve balon dağıtmaya başladı. Seçkin ahit belirledikleri keçe kente ya dahi okula revan ekipler, çocuklarla koridor geçiriyor.

“Onların mutluluğu bizim üzere çokça zer”

TOSFED Kahramanmaraş Temsilcisi Güzelbulut, AA muhabirine, depremin önceki gününden itibaren arama istirdat faaliyetlerine süzülmek için sahada olduklarını söyledi.

Depremlerin üçüncü gününden itibaren üstelik Türkiye genelindeki kulüplerden 150’ye mümasil off-road ara bulucu ve 400 gönüllünün kente geldiğini anlatan Güzelbulut, “Araçlarımızla kontrol istirdat çalışmaları ile ırak köylere insancasına ve azık yardımı örtmek amacıyla 12’nci güne kadar Bakanlığımız ve Kızılay koordinasyonunda çalıştık. Halen azık yardımlarımız bitmeme ediyor. Yardımları TOSFED, TÜRSAB ve hayırseverlerin gönderdiği desteklerle gerçekleştirdik.” diyerek konuştu.

İl genelindeki geçici tahaffuz alanları yerine belirlenen okul ve parklardaki çadırları gezerek füru amacıyla eğlendirici aktiviteler yaptıklarını bildiren Güzelbulut, “Sakarya’dan mevrut arkadaşlarımızın getirdiği iğ şeker makinesiyle çocuklarımıza iğ şeker hastalığı dağıtıyoruz. Depremzede çocuklarımızı ayrımsız nebze üstelik olsa deprem psikolojisinden örtbas etmek, biraz elan kişi tutunmalarını hatırlamak istiyoruz. Onların mutluluğu bizim amacıyla çokça zer.” ifadelerini kullandı.

Share: