Payitaht EDAŞ, Kastamonu’da yılın 9 ayında hizmet, tamir ve yatırımlarını sürdürdü

Başkent EDAŞ, Kastamonu’üstelik sürdürülebilir ve okunabilen cümbüş dağıtımı kapsamında yılın 9 ayında bakım, yenileme ve envestisman çalışmalarını sürdürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Hükûmet Merkezi EDAŞ, yaklaşan kış koşullarının şebeke üzerindeki karşıt etkilerini yeryüzü organ indirmek amacıyla Kastamonu’üstelik bakım verdiği 4 bin 738 transformatör ve 21 bin 652 kilometre uzunluğundaki ayrıca hizmet, yenileme ve envestisman çalışmaları gerçekleştirdi.

Merkez, Devrekani, Seydiler, Ağlı, Miftah, İhsangazi, Çatalzeytin, Bozkurt, İnebolu, Abana, Doğanyurt, Taşköprü, Hanönü, Tosya, Cide, Şenpazar, Azdavay, Pınarbaşı, Daday ve Küre ilçelerinde 3 bin 765 tenvir armatürünün bakımını gerçekleştiren Payitaht EDAŞ ekipleri, bölgede 36 pano ile 25 dönüştürücü merkezini da aracısız geçirdi. Ayrıca, kentte 1,7 kilometrelik hattın bakımı da tamamlandı.

Kastamonu’da 306 binden fazla müşterisine daha gür hizmet atfetmek amacıyla toplanmış 76 kilometrelik bakir kablo döşeyen Hükûmet Merkezi EDAŞ ekipleri, bölgede 816 bakir tavzih armatürü ile 64 skor pano ve 28 transformatör merkezi montajını bile tamamladı.

Böylece söz konusu hizmet, tamir ve yatırım rakamları ile müşareket, 2022 yılının 9 ayına yönelik hedeflerini gerçekleştirdi.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin Toroslar EDAŞ ve Ayedaş ile gelişigüzel canlılık dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Payitaht EDAŞ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Karabük illerinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Share: