Osmangazi Tabiiyet Mağazası’nın kapıları depremzedelere açıldı

Osmangazi Bağlılık Mağazası’nın kapıları depremzedelere açıldı

BURSA Osmangazi Belediyesi, kente gelen depremzedelerin ruba ve günce ihtiyaçlarını Ilişik Mağazası ile karşılıyor. Hayatlarına eskimemiş aynı süje ayırmak amacıyla Bursa’ya mevrut depremzedeler, giyimden hıfzıssıhha malzemelerine büyüklüğünde cemi ihtiyaçlarını Sadakat Mağazası’nda karşılayabilecek.

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremlerin peşi sıra arama istirdat ekiplerinin birlikte hareket makineleriyle, sıcak aşındırmak ikramlarıyla ve müzaheret tırları ile zelzele bölgelerindeki yaraları kısaltmak adına çalışmalar tay tay arabası Osmangazi Belediyesi, Bursa’ya gelen depremzedelere de aguş açtı. Depremzede vatandaşların urba ihtiyaçlarını karşılayabilmek hesabına harekete geçen Osmangazi Belediyesi, Soğanlı Firez Merkezi’nin fuaye alanını Merbutiyet Mağazası’na dönüştürdü. AFAD yoluyla sunulan depremzede belgesi ile bu mağazaya gelen vatandaşlar, giyimden hıfzıssıhha malzemelerine kadar tüm ihtiyaçlarını bu mağazadan karşılıyor. Mağazada kıyafetten ayakkabıya, battaniyeden oyuncağa büyüklüğünde bir nice yapıt sarsıntı mağdurlarıyla buluşturuluyor. Hayırsever vatandaşların dahi elbise desteğinde bulunduğu Birlik Mağazası’nda yemeden içmeden bir numara el kıyafetler düzlük alıyor. Depremzedeler hem kendilerinin hem da çocuklarının giyim ihtiyaçlarını ücretsiz kendisine karşılayabiliyor.

Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar, depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarının karşılanması üzere iri aynı mesai içerisinde olduklarını tabir ederek, “Asrın felaketini yaşadığımız günden itibaren yekpare imkanlarımızla seferberlik içerisindeyiz. Deprem sabahının önceki ışıklarıyla birlikte Sivil Defans Birimi ekiplerimizi bölgeye gönderdik. 334 personelimiz ve onlarca hareket makinemiz kıran bölgesinde görev yapıyor. Depremzede vatandaşlarımıza ısıdam çorba ve kemirmek verebilmek için ağırlama çadırlarımız güdük sürede hareket bölgesindeki yerini aldı. Bölgeye içerisinde giyit, battaniye, bebek bezi, çağa maması, yakacak, soba, erzak ve hijyen malzemesinin yer aldığı yardım tırları gönderdik. Depremin arkası sıra şehrini terk ederek Bursa’ya gelen bir nice afetzede vatandaşımız oldu. Bizler bile bu vatandaşlarımızın ruba ihtiyacını diremek yerine Birlik Mağazası’nın kapılarını depremzede vatandaşlarımıza açtık. Vatandaşlarımız yoluyla bağışlanan bir numara halk kıyafetler ile hıfzıssıhha malzemelerini ve gıdaları burada onlara sunuyoruz. Cenabıhak böyle benzeri afeti tıpkısı daha bizlere göstermesin. Cemi milletimize eski olsun” dedi.

Share: