Muğla haberleri! Aydem Enerji’den Yatağan’a Rum Lisesi ve mektepli pansiyonu

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile Yatağan’a 16 derslikli Rum Lisesi ve 100 mektepli kapasiteli pansiyon affeylemek amacıyla protokol imzaladı. Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, “Ati nesillerin elan ferah şartlarda eğitim bilimi almasını önemsiyoruz. Enerjimizi iyiliğe dönüştürmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Erke üretimi, dağıtımı ve perakendeciliği alanlarında 40 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Aydem Enerji, Muğla’nın Yatağan ilçesine, Özel Izlence ve Proje Uygulayıcı Küçük Asya Lisesi ve öğrenci pansiyonu yaptırmak üzere harekete geçti. Muğla Valiliği ile imzaladığı protokol kapsamında 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli ortaöğretim binası ve 100 yabanlık öğrenci pansiyonun sunma geç iki yıl içerisinde Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına hibe edecek.

Muğla Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine Ilbay Orhan Şişman, Yatağan İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Tığ, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Muğla İl Milli Yetişek Müdürü Emre Öz, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve Aydem Erke Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı katıldı.

Törende konuşan Muğla Valisi Orhan Tavlı, “Böyle muhteşem hizmetler; eğitim, kültür ve sanatta gençliğe müteveccih yapılacak yatırımları teşvik etmesi, onlara önderlik etmesi açısından çok oylumlu. Okulumuzun memleketimize, milletimize kıymetli hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini kâm ediyorum ve Aydem Erke yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

SALDANLI: BİLİM VE FENİ EMARE EDİNEN, GELECEĞE İZ BIRAKACAK ÇOLUK ÇOCUK YETİŞTİRİLMESİNİ DESTEKLİYORUZ

Törende konuşan Aydem Erke Umumi Heyet Başkanı Ceyhan Saldanlı ise Aydem Erke ailesinin ülkemize cebin taşıdığı sorumlulukları faziletli benzeri bilinçle adına getirmeye azimli olduğunun altını çizerek “Ati nesillerin daha ongun şartlarda yetişek almasını önemsiyor; doğurucu, haddinden fazla cepheli düşünebilen, bilimsel çalışmalara yönelen, bilimi kendine delil edinen, kalıntı bırakacak çoluk çocuk yetiştirilmesini destekliyoruz. Denizli’dahi, 2011 yılında eğitim ve öğretime kazandırdığımız, 640 öğrenci kapasiteli, 23 derslikli Aydem Bili Lisemizde, enerjisiyle ülkemizi aynı aşama henüz doğacak taşıyacak gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Evlatlarımızın veri, bilgelik alanındaki başarılarıyla iftihar ediyoruz. Şimdi de Muğla Yatağan’a kazandıracağımız Anadolu Lisesi üzere büyük benzeri bahtiyarlık ve coşku içindeyiz. İnanıyorum ki bu yapı altında bildirme güncel bilgiye vasıl, ulaşmakla kalmayıp onu geliştirip uygulayıcı, okullarının onlara sunduğu imkanlardan genişlik bereketli şekilde yararlanan muvaffakiyetli gençler hayata atılacak ve geleceğimizi dönüştürecek” diye konuştu.

Share: