Milletvekili Düşüncesiz, Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu

SELIM Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kumluca ilçesinde yapılan Mavikent Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu.

Aynı zamanda TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı üstelik olan Atay Akıllı, Mavikent Mahallesi’nde taşkınları önlemek üzere nesir edilen Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulunarak yüklenici firma ve DSİ yetkililerinden bilgelik aldı.

Mendireğin yapımında sona gelindiğini belirten Fikirli, “Mendirek hem deredeki taşkınları önleyecek hem da müptedi balıkçılarımız için bir kul yeri olacak. Bugünün rakamlarıyla tahminî 14 milyon kiralık tıpkısı envestisman. DÜRÜST Parti siyaseti eser siyasetidir, bakım siyasetidir. Projeye destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Birim Kirişçi’ye, milletvekillerimize, DSİ Umumi Müdürümüze, DSİ Toprak Müdürümüze ve ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Göksu ve Gavur deresi ağızlarına üstelik su baskılarını köstek olmak gayeli kıran yapılarının planlanması, projelendirilmesi çalışmalarına devam edildiğini anlatan Aptal, “DSİ ve Ulaştırma ve Zir Bina Bakanlığımız ustalık ekipleri çalışmalara bitmeme ediyor. Ayrıca DSİ öz yataklarının temizliği üzerine da mesai yürütüyor.” diyerek konuştu.

Akıllı’ya, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, Ulaştırma Kesim Müdürü Serhan Özkanlı, DÜRÜST Tümen Kumluca İlçe Başkanı Erol Tevazulu ve DSİ ekipleri da zevcelik etti.

Share: