Mebus Aksal’dan kontratlı sağlık personeli istihdamına ilgili açıklama

TBMM Karı Eş Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve AK Tümen Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keyif Bakanlığının 2023 yılı sözleşmeli keyif personeli istihdamına ait açıklamalarda bulundu.

Aksal, yaptığı yazılmış açıklamada, SELIM Öğür’nin iktidara geldiği önce günden bu yana sağlık alanında mefret yatarımlar yaptığını belirtti.

Büyük yatırımlar ve projelerle teknoloji ve bilimin öncülüğünde modernize ettikleri kayırıcı merkezli bire bir sağlık sistemi oluşturduklarını tamlayan Aksal, şunları kaydetti:

“Sağlık Bakanlığımızca açıklayan 2023 yılı kontratlı personel kadroları ile birlikte hedeflerimiz doğrultusunda anında ilerleyeceğiz. 2023 yılı başında ülkemizde hekim eksiği hayatiyetli bölgelerimizin ihtiyacını bloke etmek, elan çok uzman otacı hizmeti yüklemek ve eğin düzem benzeri esenlik hizmeti arz etmek yerine 27 bin kontratlı esenlik personeli istihdam edilecek.

27 bin kontratlı keyif personelinin 23 bin 585 uzman hekim, 3 bin 224 hekim başlamak için diş hekimi, diyetisyen, ebe, hemşire, ruh bilimci, keyif memuru, esenlik teknikeri kadroları oluşturacak. Bütün hastalarımıza acil şifalar dileklerimle; sağlık personellerimize ve milletimize iyi olsun.”

Share: