Kırıkhan’daki otağ kentte füru fahri ekiple eğleniyor

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde kurulan bin yabanlık oba kentte, Rize Valiliği ve Rize Belediyesinin katkıları ile çocuklar hem eğlendiriliyor hem da adaptasyon süreci amacıyla eğitim bilimi veriliyor.

Kırıkhan Spor Tesisleri’nde bin kişilik deri kentte eş güdümcü yerine fariza yapan Sevinçli Acı, Rize Valiliği ve Rize Belediyesi katkıları ile Kırıkhan Spor Tesisleri’nde 172 keçe kurduklarını anlatım etti.

Çadır kentte güçlü bin kişinin ihtiyaçlarını karşıladıklarını ifade eden Zehir, “Tığ fahri yerine Rize Valimiz Eksiksizlik Ceber’e kortej verdik. Uray başkanımıza söz verdik buraya geldik. Bizim bir özelliğimiz daha var bizde saat sınırlaması bulunmayan. Herkes her saat başı yemeğini alabilir buradan. Hıfzıssıhha üzerine çalışmalarımız var. Çocuklarımızla burada seçme sabah toplanıp ‘ellerimizi yıkayalım, dişlerimizi fırçalayalım, ayaklarımızı yıkayalım, uykumuza geçelim daha sonradan sabahleyin kalktığınızda bile elimizi yüzümüzü yıkayalım’ diyerek tıpkı adaptasyon oluşturmaya başladık. Onlar da sağlıklı olsun bizlere uyuyorlar. Bizim zamanımız doldu üzüntüyle inandırmak istiyorum ki tığ daha çok buradan veda edeceğiz. Kestirmece ayrımsız kamer sonra Ramazan’ın önceki günü buraya gine geleceğiz kol adına gine ısıdam yemeklerimizi çıkartmaya bitmeme edeceğiz. Valimiz, belediye başkanımız çadırlarımızın içerisini pir bir şekilde hazırladılar ve akabinde bile 400 sayı soba dışarıya bıraktılar belki bir vatandaşın ihtiyacı olur onlar birlikte ısınsınlar diyerekten. Sobalarımız üstelik yeterince var” dedi. – HATAY

Share: