Kara yollarında uzanım

Yağız yollarının imal, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün sefer durumu bültenine göre, İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü yapım çalışmaları dolayısıyla İzmir istikametinde sağ abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım başka şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Kasaba Otoyolu’ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde ölçülü genleşme derzi onarım çalışması sebebiyle kavşağın çokluk, ayrım ve paydaşlık kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede sürücüler alternatif munsap kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoban Kavşağı-D-100 bağlantı amacında, bölünmüş yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde bugün 22.00 ile ferda 06.00 saatleri arasında esen nakil (Ankara-İstanbul istikameti), ferda 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri ortada sol nakil (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. söz konusu mevkide erişim D-100 kişmiri yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, köprü bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle korkulu tonajlı araçlar üzere trafiğe kapatıldı. Bu vesait için ulaşım Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden bitmeme ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Yıldız-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde ölçülü genleşme derzi bakım ve tamirat çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Bölge tünelleri mevkisi) kayşa tashih çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt- Balkı yolunun 62-66. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla muvasala mukassem yolun aynı bölümünden iki cepheli bitmeme ediyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması sebebiyle erişim bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Akşehir-Sıcak yolunun 62-67. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: