İYİ Partili Ergun: “Belediye Başkanımız Ünal Çetin’in yanındayız”

İYİ Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Mütehammil Ergun, İYİ Fırka Çanakkale İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddiasıyla planlı operasyonda tutuklanan Gökçeada Şehremini Ünal Çetin’in yanında olduklarını söyledi.

İYİ Parti Genel Komutan Yardımcısı Takatli Ergun, Gökçeada Belediyesi’ne ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddiasıyla planlı operasyonla ait İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığında matbuat açıklaması düzenledi. Umumi Komutan Yardımcısı Kip Ergun, matbuat toplantısında idmansız tutuklamayı değerlendirdi. Basın toplantısına İYİ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Kankızıl, İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Gökçeada Belediye Reisi Ünal Çetin’in dedikoduya tutkun yerine tutuklandığını kanıt eden İYİ Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Kip Ergun, “Anket dosyasında hiçbir somut kanıt yoktur. Birlikte tutuklamayı gerektirecek koşullar da gerçekleşmemiştir. Sayın Başkanımızın kaçma şüphesi yoktur ve arasında bire bir tutamak olmadığından delilleri karartma ihtimali de yoktur. Tığ İYİ Partililer olarak, tıpkı Gökçeadalılar ve hep Çanakkaleliler kabil, latif Belediye Başkanımız Ünal Çetin’in yanındayız, kendisinin arı olduğundan şüphemiz yoktur. Bilinmelidir kim Gökçeadalıların politik iradesine sonuna büyüklüğünde eş çıkacağız” dedi. – ÇANAKKALE

Share: