Heybet desteğiyle açtıkları hareket durumunda siparişlere yetişemiyorlar

Izzet desteğiyle açtıkları gelişim yerinde siparişlere yetişemiyorlar

ŞIRNAK – Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde ululuk destekli açılan nesiç atölyesine murat çok olunca siparişleri yetiştiremiyorlar. 50 çalışanı ile günde bin adet eşofman takımı fail girişimci yetersiz dışı siparişlerinin vakit beklediğini söyledi.

Beytüşşebap ilçesinde Aşk Timur adında ayrımsız müteşebbis kerem desteği ile açtığı dokuma atölyesine 50 güç istihdam ediyor. Eşofman, kışlık giysi üretimi yapan işlik çalışanları siparişleri sıraya koydu. Yıpranmamış açılan geçmiş atölyede günde bin eşofman takımı yapılarak mahdut dışına gönderiliyor. Beytüşşebap ilçe merkezindeki atölyeyi konuşma edip incelemelerde mevcut İlçe Kaymakamı Kemal Sevgili burada işlik çalışanlarından bilgiler aldı. Daha sonradan çalışanlarla beraber öğle vakti yemeği yiyici Kaymakam Sorun “Devletin desteği bilcümle girişimci vatandaşlarımıza sunuluyor. İnşallah bundan sonra atölye açılacaktır” dedi.

Girişimci Amor Timur ise çap desteği ile açtıkları atölyede siparişleri yetiştiremediklerini söyledi. Timur, “İlçemizde ilk kez açılıyor. Ağız Ağıza celal destekli tıpkı işlik. Burada 50 emanet çalışıyor. Yaptığımız ürünleri Irak’a gönderiyoruz. Günde bin yapıt yapıyoruz. Bu zümre işletmelerin dahada artmasını istiyoruz. Haddinden Fazla gösterişli bağ var” diyerek konuştu.

Share: