Hatay Büyükşehir’den, Dönüşümünü Tümleç Dolgun Transfer Esnafına Maddesel Bindi

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Çarpışma, dönüşümünü bütünleyen ve elektronik sisteme kayıtlı olan sürücü esnafına yönelik nakdi desteğin hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada 1 milyon 390 bin liranın, güdücü esnafının yerine yatırıldığını duyuran Başbuğ Kavga, şunları kaydetti:

“Serencam dönemde alelacele kalan maliyetler ve erdemli akaryakıt fiyatları karşısında ağırlık eyyam geçiren şoför esnafımıza destek olmak için verdiğimiz nakdi müzaheret sözünü hesabına getirdik. Sürücü esnafımızın ekonomisine tıpkısı nebze olsun ulama sunmak üzere aldığımız kararın arkasında durduk. Dönüşümünü bütünler ve elektronik sevap çokluk sistemine kayıtlı olan toplu transfer şoförlerinin hesaplarına orak ayı kocaoğlan için 1 milyon 390 bin lira yatırdık. Desteğimiz sene sonuna büyüklüğünde ahenkli namına devam edecek. Vatandaşlarımızın henüz birinci sınıf, konforlu ve emin şekilde şişman nakil hizmetinden faydalanması üzere faaliyet harcayan şoförlerimize okşayıcı olmasını diliyorum.”

SAVAŞ, AĞUSTOS AYINDA KONUYU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIMIŞTI

Lütfü Savaş, toplu taşıma mevzuatı uyarınca ücretsiz arızi haiz esnafa maddi bindi konusunu, ağustos ayında HBB meclisinin gündemine getirmişti.

Savaş’ın talebiyle sedir gündemine alınan, ülkenin içerisinde bulunduğu damarı bozuk soylu erki tabela nedeniyle maddesel sarp dinç şoför esnafını benzeri nebze olsun rahatlatacak özellik, görüşmeler sonucu oybirliği ile kabul edilmişti.

Share: