Enkazda duygusal kurtaran kahramanlar Bursa’da

– Enkazda birey kurtaran kahramanlar Bursa’da

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi marifetiyle ‘zelzele sonrası kontrol kurtarma çalışmaları üzere’ facia bölgelerine gönderilen 21 itfaiye eri ile 18 polis personelinin peşi sıra 48 personel daha Bursa’ya çevrim yaptı.

Tarz üssü Kahramanmaraş olan ve 11 kent ilkin oluşmak üzere Türkiye’nin bir nice bölgesinde hissedilen depremlerin ardından, büyüklük genelinde seferberlik başlatılmıştı. AFAD koordinasyonunda, Türkiye’nin birçok bölgesinden ‘ilkin yerel yönetimlerden koyulmak üzere’ çokça sayıda arama kurtarma ekibi, müzaheret çalışmaları üzere yer sarsıntısı bölgelerine gönderilmişti. Bursa Büyükşehir Belediyesi bile ‘yapılan himmet kapsamında’ taharri kurtarma ve arkalama çalışmaları üzere ekiplerini zelzele bölgelerine gönderme etmişti.

Büyükşehir Belediyesi eliyle Kahramanmaraş ve Hatay amacıyla görevlendirilen 21 itfaiye aracı eri ile 18 polis personelinin arkası sıra, 48 memur personel bile Alelade Endüstri Sitesi yerleşkesinde alkışlarla karşılandı. Büyükşehir Belediyesi’nin deprem fatihleri, afet bölgelerinde benzeri cana elan yansımak ve yaraları almak için canla başla çalıştıklarını rapor etti.

Share: