Ekonomiye ilgili “torba” kanun teklifi TBMM Cazibe ve Bütçe Komisyonunda

DOĞRU Öğür Kütahya Milletvekili Ahmet Tan ve YANLIŞSIZ Tümen’li milletvekillerinin imzasını haiz Gelir Vergisi Kanunu ile Gâh Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Fark Yapılmasına Dayalı Kanun Teklifi’nin görüşmelerine, TBMM Tasrif ve Bütçe Komisyonunda başlandı.

Komisyon, DÜRÜST Parti Bingöl Mebus Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

Yılmaz, Meclis tarihinde tıpkısı teşri döneminde ilk kez 6. yasama yılının yaşandığına bel ederek, kullanılmamış yasama yılının dobra olmasını diledi.

Geçen yasama yılında alt kurul olarak pahal ve eli nimetli faaliyetler ortamında bulunduklarını, koskocaman düzenlemeleri ele alıp yasalaştırdıklarını anlatan Yılmayan, “Son yasama yılında birlikte aynı şekilde eli nimetli tıpkı say yürüteceğimize inanıyorum.” dedi.

Yasama ve denetim faaliyetleri bakımından alçak gündemleri bulunduğunu dile getiren Yılmaz, ulama sunacak yarkurul üyeleri ve milletvekillerine teşekkürname etti.

Yılmaz, komisyon üyeliklerinde bile değişiklik olduğunu, HDP İstanbul Saylav Erol Katırcıoğlu ve HDP Batman Saylav Necdet İpekyüz’ün üyelikten ayrıldığını, yerlerine HDP Sazak Milletvekili Rıdvan Turan ve HDP Balkı Saylav Zekâ Dilan Taşdemir’in alt kurul üyesi adına seçildiğini aktardı.

Komisyonda usul üzerine yapılan tartışmanın peşi sıra teklifin ilk imza sahibi Ahmet Fecir, sunumuna başladı.

Share: