Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Konya’da Cömertlik Haftası programına katıldı Açıklaması

Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Konya’da 35. Cömertlik Haftası kapsamında planlı etkinlikte, “Esnaflarımız bu ülkenin asli, unsurları ifade yerindeyse vücudumuzun omurgası; bizi ayakta tutan ve bizim için olmazsa olanaksız ana unsurlarımız.” dedi.

Kentte Cömertlik Haftası kutlamaları nedeniyle Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) üyeleri ile vatandaşlar, Mevlana Bulvarı’nda aynı araya geldi, Konya Büyükşehir Belediyesi mehterler takımı eşliğinde tarihi Kapu Camisi’ne büyüklüğünde “Kardeş Esnaf Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

“Gençler Ekincilik ile Buluşuyor” programı amacıyla Konya’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kapu Camisi uğrunda planlı törene katıldı.

“Esnaflarımız bu ülkenin birincil unsurları, anlatım yerindeyse vücudumuzun omurgası; bizi ayakta markajcı ve bizim için olmazsa imkânsız ana unsurlarımız.” diyen Nazır Kirişci, şunları kaydetti:

“Biz genellikle apayrı medeniyetleri, ayrıksı kültürleri yeryüzü etraflı detayına büyüklüğünde agâh amma özlük kültürümüze geldiğimizde oralarda eksik ve noksanlarımız tamam. ‘Bu soy etkinlikler aslında bu kabil eksikliklerimizi gidermek yerine majör bir fırsattır.’ diye niteleyerek düşünüyorum. Selçuklu’nun başkentinde bire bir cömertlik yolunda tıpkı araya mevrut kardeşlerimizin başkanlarını konfederasyon başkanlığı düzeyine nakil arzuları yerinde ve isabetlidir. Rabb’im filinta olanı kendilerine mevhibe eylesin, olursa da tatlıca hizmetlerini bilcümle acun ve Türkiye’miz inşallah bekliyor olsun.”

Konuşmaların ardından Vahit Kirişci, yılın çırağı, kalfası ve ahisine ödüllerini verdi.

Share: