Düzce Valisi Atay, Bursa’dan depremzedelere harçlıklarını gönderen mektepli ile görüştü

Düzce Valisi Cevdet Atay, Bursa’da biriktirdiği harçlıklarını depremde evleri uymazlık gören kardeşlerine gönderen 6. sınıf öğrencisi Muhammed Emir Ateştepe ve ailesi ile telefonda konuştu.

Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki Peyami Safa Ortaokulu’nda okuyan Muhammed Emir Ateştepe, Düzce’da 23 Kasım’de yaşanan 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından Vali Atay’a mektupla biriktirdiği harçlıklarını gönderdi.

Mektubu açınca duygulanan Ilbay Atay, Ateştepe ve ailesine ulaşarak görüntülü müşavere yaptı.

Karı ile mülaki Atay, “Mektubu gördüğümde tüylerim dikleşmiş oldu. Çokça sunturlu aynı yavru yetiştirmişsiniz. Sizlerden Allah razı olsun. Vatanını, milletini bu kadar seven, depremde buradaki depremzede vatandaşlarla yüreği çoğaltan bir döl yetiştirmişsiniz. Evladınızla hangi kadar hava duysanız azdır. Muhammed kardeşimin gönderdiği mektup ve nukut şu dakika elimde. Çok sevindim. Haddinden Fazla gururlandığımı inandırmak isterim.” diye niteleyerek konuştu.

Muhammed’in babası Süleyman Ateştepe ise “Oğlum ağabeyi ile hakeza bir öz söylediğinde ben da çok gururlandım. Amacımız vatanına, milletine doğru tıpkı evlat olsun. Biz bile sizlere çok teşekkür ederiz.” dedi.

Muhammed Kaime Ateştepe ile görüşen Ilbay Atay, “Sen hangi kadar gani ve büyük babayiğit tıpkısı insansın. Senin gözlerinden öpüyorum. Seninle haddinden fazla gurur duydum. Büyüyünce vatana, millete görklü işlemler yaparsın. Bu insanlığını hiç yenilgi. Sen böyle insanlara yardımcı olursan Cenabıhak bile senin yolunu vesile. Düzce’ye gelirsen seni ayırt etmek, ululamak isterim. Bu emanetiniz bahsettiğiniz yerlere ulaşacak.” ifadelerini kullandı.

Muhammed Egemenlik Ateştepe’nin, Vali Cevdet Atay’a yazdığı mektupta şu ifadeler düz aldı:

“Selamünaleyküm Sayın Valim Cevdet amcam. Düzce’de olan depremi duydum, çok üzüldüm. Evleri yıkılan, benim kabil çocuk olanlara, harçlıklarımı biriktirerek destek olmak istedim. Gönderdiğim paramı gereken yere harcamanı isterim. Ilbay amcam, ellerinden öperim.”

Share: