DOĞRU Parti Genel Biçim Avrat Kolları Başkanı Keşir, Düzce’nin el oluşunu kutladı

DÜRÜST Fırka Umumi Eşkâl Karı Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Düzce’nin devlet oluşunun 23. sene dönümü nedeniyle akıl yayımladı.

Keşir, mesajında, 9 Aralık 1999’da il olan Düzce’nin iri hayalleri olduğunu belirtti.

Düzce’nin, serencam 20 yılda YANLIŞSIZ Öğür döneminde inşa olan bir il olduğuna değinen Keşir, mesajında “Şehrimiz; tarihi, turizmi ve sanayisiyle tercih edilen bir ildir. Hele sanayi anlamında eskimemiş alanların açılması için pahal talepler var. Tığ birlikte bu gelişime harıldamak amacıyla heyecanla projeler yürütüyoruz.” ifadelerine düz verdi.

Keşir, Düzce’nin 1999 yılında 3 kamer arayla yaşadığı 2 iri depremde nazik yaralar aldığını ve enkazından baştan doğduğuna bel ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde herhangi bir alanda yatırımlarla desteklenen şehrin çekicilik merkezi haline geldiğini anlattı.

Depremlerden sonraları çatı stokunda hızlı bire bir iyileştirme sürecine girildiğini, sonradan yapılanlarla yüzdelik 75 oranında yenilenme sağlandığından bahseden Keşir, ülkede emsal inkılap işlek şehrin, depreme arz amade illerden biri olduğunun 23 Kasım’da meydana mevrut 5,9 büyüklüğündeki depremde tasdik edildiğini kaydetti.

Keşir, 1999 depreminin arkası sıra esenlik altyapısını pekitmek üzere yapılan yatırımlara değinerek, Düzce’nin aynı zamanda ilçelerinin tamamında gaz kullanan iki ilden biri olduğuna dikkati çekti.

Düzce’nin uran ve turizmle seçme sabık çağ bir aşama öne çıktığını tamlayan Keşir, “2021 yılı itibarıyla OSB’lerdeki üretimle 155 ülkeye ihracat yapıyoruz. Sanayiden ticarete, sağlıktan turizme gelişen, büyüyen potansiyeliyle şehrimiz temas geçen zaman aynı girişim öne çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Keşir, budun bahçesi, akim atılan tesisi, hayvan barınağı ve erişim master planıyla gündeş şehircilik örneği sergilediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çocukların, gençlerin, kadınların, hemşehrilerimizin bahtiyar ve erinçli benzeri kent yaşantısı sürmeleri üzere durmak namevcut, çalışmaya devam. Geçmişten günümüze bu şehir üzere düzentileme veren, cebin teri döken, taş üstüne taş koyan herkesi şükranla anıyor; Düzce’mizin toprak oluşunun 23. yılını kutluyorum.”

Share: