Dev uygulayım bilimi şirketleri işe alımları durdurdu

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Uygulayım Bilimi sektöründeki büyümenin yavaşlaması, işten çıkarmalara ve işe gelgel kararlarının yeniden gözden geçirilmesine sebep oluyor. Dünyanın dev uygulayım bilimi şirketleri kemer şet politikası yürütmekte azimli gözüküyor. Bu strateji doğrultusunda oldukça acul debi eden şirketler beyninde Sermaye ve Uber geliyor. İki şirkette dahi işe gelgel süreçleri yavaşladı. Twitter ve Coinbase hareket ilanlarını kafasız çekti. Ara Sıra şirketlerde ise oylumlu işten çıkarmalar balaban sayılara kazanmış durumda.

Açıkça durum sayısı ehliyetli

Kariyer sitesi Indeed.com’un raporuna bakarak, BENDE’de yazılımcılar için açılan gelişim ilanları, pandemi öncesine balya gelen 2020 yılı başlarına kıyasla yüzde 120’nin üzerinde artmış durumda. Aynı başka kariyer sitesi ZipRecruiter’a bakarak ise uygulayım bilimi sektöründeki celi pozisyonlar tam seviyede ve seçme işsiz üzere 1,6 abes tavır bulunuyor.

ZipRecruiter’a bakarak, uygulayım bilimi sektöründeki hareket ilanlarının yüzde 36’sı engin faaliyet imkanı sunuyor. Bu oranın 2019 yılında yüzde 12 seviyelerinde olduğu belirtiliyor. ZipRecruiter Temel Ekonomisti Sinem Buber, iş arayanların sayısının çok üstünde gelişim imkanı olduğunu söylüyor. Buber, uygulayım bilimi şirketlerinin hisse senedi arayanların taleplerini bloke etmek amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını belirtiyor.

Personel alımını en ızdırap şekilde yıpratıcı şirketler arasında yapıt ve hizmetlerine müteveccih pandemi kaynaklı arzu artışı canlı teknoloji şirketleri düzlük alıyor.

Konuşu dekadans mü, oldukça ayrımsız sapma mı?

Personel alımını bildirme yara şekilde yıpratıcı şirketler beyninde ise işaret ve hizmetlerine yönelik pandemi kaynaklı temenni artışı hararetli uygulayım bilimi şirketleri saha alıyor. Financial Times’tan Dave Lee’nin haberine bakarak, bunlar arasında Robinhood, Peloton, Netflix ve Cameo bulunuyor. Sermaye, Uber, Snap, Instacart ve Lyft de işe alım süreçlerini yavaşlatacaklarını açıklamış durumda. İşten çıkarmaların altında acun ekonomisinin içre bulunduğu dağ durumun dahi etkisi bulunuyor. ABD’li olgun araştırı şirketi Pitchbook Analisti Kyle Stanford, çokça fazla ipham olduğunu ve yekpare tıpkı soylu erki iniş mü yaşanacağının yoksa bu sürecin ahit çizelgesinde alelade benzeri sapma mı olacağının muhtemelen olmadığının altını çiziyor.

Tıpkısı gecede büyümeden realist büyümeye

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, işten çıkarmaları inceleyici bire bir web sitesi olan Layoffs.fyi, teknoloji sektöründe yaşanan işten tart dalgasının daha pandeminin önce günlerinde tanıdık rakamlara ulaşmadığını belirtiyor. Gene bile bu rakamın Mayıs ayında 17 bini bulmuş olması kötümserleşmek için akilane bire bir bozukluk namına akseptans ediliyor. Bu rakamlar, uygulayım bilimi şirketlerinin Elon Musk’ın ekonominin geleceğiyle ilgili bedbin öngörüsünü paylaştığını gösteriyor.

Pitchbook Analisti Kyle Stanford ise bu sürecin teknoloji şirketlerine bire bir öğüt niteliği taşıdığı görüşünde. Stanford, dünyanın dev uygulayım bilimi şirketlerinin büyüme stratejilerinin “Hangi olursa olsun büyüme”den “Realist ve sürdürülebilir tahaccüm”ye evrilmesinin olumlu benzeri evolüsyon olduğunu belirtiyor.

Uygulayım Bilimi şirketleri bilançolarını açıkladı

 

ESIR’li teknoloji şirketleri gelirlerini artırdı

 

Şişman teknoloji şirketleri artık daha çok vergi ödeyecek

 

Share: