Çin’de ikinci tıpkı aile amacıyla ahzetmek üzere eskimemiş aynı yavru boşaltmak gerekebilir

2016’bile bir tane bala politikasını metrukiyet fail dünyanın arz kalabalık ülkesi Çin, şimdi da düşen nefer artış oranlarını artırmaya çalışıyor. 13 Çin şehri, doğum oranını ve gayrimenkul piyasasını tasarruf etmek amacıyla iyelik kurallarını gevşetiyor.

Çin, camit yurt piyasasını ve sakıt mevlit oranını çoğaltmak için üç çocuklu ailelerin ikinci bire bir sülale satın almalarına izin veriyor.

Times’ın haberine bakarak, çoğu ailenin bir tane bire bir daireye sahip olma hakkının olduğu 12 milyonluk Hangzhou şehrinde, yetkililer bu kısıtlamayı kaldırdı ve yıpranmamış evler satışa çıktığında üç veya henüz fazla çocuğu olan hanelere evleviyet verileceğini söyledi.

İsmini çevirmek istemeyen kaynaklar, politikanın “başka Çin şehirleri tarafından taklit edilmeye değer” olduğunu ve bunun mutluluk genelinde uygulanabileceğinin bire bir işareti olduğunu söyledi.

Yıpranmamış eş satışları, Kovid-19 pandemisinin etkisiyle, yılın geçmiş çeyreğinde 2021’e kıyasla kısaca üçte tıpkısı oranında düştü. Ülkenin yeryüzü şişman 100 şehrinde dahi ev fiyatlarındaki büyüme azaldı veya tersine döndü.

Şehrin reformları, Pekin’in sabık sene esas gösteren nüfus bilimsel akse karşısında uygulamaya koyduğu üç bala politikasıyla birlikte uyumlu. Aileleri tıpkısı veya iki çocukla sınırlayan on yıldan çok bir sürenin arkası sıra, iktidardaki Al Tümen şimdi alelacele yaşlanan benzeri sosyete ve bu yıl azalması beklenen ayrımsız nüfusla yüz yüze.

Çin’birlikte sosyal medya yasağı: Kollar canlı yayın yapamayacak!

 

Japonya’bile çocuk nüfusu her an azalıyor

 

Share: